Czas na nową aranżację w twoim mieszkaniu ,biurze lub domu, a zatem i wybór wystroju okien. Do wyboru jest kilka bardzo ciekawych opcji, najwyższa pora się im przyjrzeć jeśli mamy dokonać mądrych, satysfakcjonujących nas w pełni wyborów cieszących nasze oczy i dające możliwość dobrego zaaranżowania przestrzeni okiennych.

Dekoracja okien oczywiście musi być spójną w wnętrzem domu czy mieszkania

Nie możemy pominąć tego aspektu przy naszych wyborach. Zacznijmy rozpoznanie od firan.

Jako typowego nie starzejącego się klasyka do aranżacji okien.
Zanim zastanowimy się jaka długość i krój nas interesuje poznajmy materiały, z których są wykonane. Najczęściej dziś spotykanym materiałem wśród szytych firanek jest woal, materiał bardzo dobrze prezentujący się w oknach tak jak tiul, organza czy koronki. Dobrze wyglądają spagetti, które od niedawna weszły do puli firan. Pięknie wyglądają enzo i satynowe.

Każda z nich są naszemu mieszkaniu coś niepowtarzalnego co możemy uzyskać tylko za pomocą właśnie firan. To one subtelnie zasłonią nasze wnętrze dzięki czemu nie musimy szczelnie przesłaniać okien i w ten sposób będziemy chronić naszą prywatność od wzroku obcych ludzi. W pewien sposób ogranicza się również wchodzenie owadów do pomieszczenia. No i przede wszystkim daje nam wspaniałe wizualne doznanie w postaci przytulności wnętrza.

Podobną rolę spełniają zasłony, one także mają za zadanie upiększyć nasze pomieszczenia i spełnić dane zadania. Jak chociażby przesłonić okno przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Wieszamy je zarówno same jak i z firanami lub innymi wybranymi aranżacjami. Pamiętając o dobraniu wszystkiego w spójną całość.

Do ozdabiania okien oczywiście nie muszą być tylko firany lub zasłony.

Świetnie też współgrają z nimi rolety i żaluzje

Na początek skupmy się na roletach i ich rolę jaką mają spełnić. Jeśli potrzebujemy rolet wewnętrznych do najpopularniejszych należą rolety ekranowe. To bardzo wszechstronne rolety. Ten typ jest tak uniwersalny, że może być stosowany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mają bardzo prosty montaż i całą paletę kolorów do wyboru na pasy przesłaniające okno.

Świetnie komponują się z zasłonami i firankami, tak jak rolety dzień i noc. Ten innowacyjny produkt choć jest roletą przypomina w swych funkcjach żaluzje, przez co zyskuje coraz więcej zwolenników. Rolety dzień i noc także ma nieograniczoną możliwość odbioru.

Polecana i ta opcja rolet do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Kolejnym typem rolet są rolety austriackie. Produkt ten jest bardzo elegancką formą ozdoby okna, przypominają starego typu firany i zasłony. Podobnie jak rolety rzymskie. Preferowane w klasycznych wystrojach prywatnych pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem jest wybór rolet typu plisowanego.

Ten typ rolet dostępny jest w dwóch modelach, wiszącym i w kasecie. I ta propozycja jest uniwersalna, godna polecenia do pomieszczeń służbowych i prywatnych.
Mają praktycznie nie ograniczone możliwości związane z produktami, z których można je wykonać. Od zwykłych tkanin, poprzez tworzywa sztuczne aż do naturalnych włókien bambusowych. Dobrze aranżują się z innymi ozdobami okiennymi. Zarówno w formie klasycznej jak i nowoczesnej.

Do wewnętrznych ozdób okiennych należą także żaluzje. Ten rodzaj produktu nie jest tak rozbudowany jak rolet, ale i one mają wiele do zaoferowania. Jednym z typów są żaluzje drewniane. Należą do produktów naturalnych, ekologicznych co sprawia, że można je dostosować do różnych aranżacji.

Kolejnym typem chyba najbardziej znanym to żaluzje aluminiowe. Ten klasyk jest znany chyba wszystkim i nie potrzebuje szczególnej rekomendacji.

I ostatni typ żaluzji to żaluzje pionowe verticale. Najmniej znane ale bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą postawić na nowoczesny wygląd. Paleta kolorów lameli jest prawie nie ograniczoną co daje nam duże możliwości.

Wszystkie przedstawione produkty dają wprost nieograniczoną możliwość aranżowania naszych przestrzeni okiennych zarówno w biodrach, małych mieszkaniach jak i dużych domowych przestrzeniach. Jedynym ograniczeniem może być jedynie nasza wyobraźnia i zasób portfela.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje golarek
Następny artykułRolki kontra łyżworolki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here