Marzenie prawie każdego dziecka nauczyć się jeździć na rolkach lub łyżworolkach. A które wybrać to kolejny ważki problem do rozwiązania. Najczęściej wchodząc do sklepu ze sprzętem sportowym nie do końca wiemy na co się zdecydować. A po zapoznaniu się z ofertą w większości przypadków nie ulega rozwiązaniu.

Niestety bardzo często poobijane łokcie i kolana bardzo szybko zniechęcają nas do dalszych prób nauki jazdy. Nie chcemy już mieć z nimi nic wspólnego a szkoda bo produkt ten jest naznaczony dość długą historią i daje dużo satysfakcji.


A tak, rolki i łyżworolki wcale nie są produktami współczesnymi. Chociaż w ostatnich latach gruntownie zostały przez producentów zmienione i to właśnie ten nowoczesny dizajn sprawia wrażenie, że jest to produkt współcześnie wymyślony.

Niestety łyżworolki i rolki miały swoją drogę przez mękę. Wydaje się, że powód był tylko jeden. Po prostu twórcy wymyślili produkt który był ponadczasowy i w osiemnastym wieku nie można było na tyle udoskonalić produktów aby służyły szerszym masom społeczeństwa.

Mijały lata i wieki, w których kolejni konstruktorzy bazując na pierwszym pomyśle holendra udoskonalał swój produkt i nadawał im własną nazwę. Ale tak naprawdę łyżworolki, rolki i wrotki dostały swoją szansę pod koniec dwudziestego wieku. Były to już produkty techniczne na wysokim poziomie, które dawały duży komfort jazdy i dość małą wypadkowość. Biorąc pod uwagę, że mówimy o produkcie do dość szybkiej jazdy na twardym podłożu.

Co zatem wybrać?

Od czego nasze dziecko powinno zacząć naukę jazdy?

Dla dzieci zdecydowanie polecam się na początek zakup i naukę na wrotkach, które są o wiele wolniejszym sprzętem w jeździe od rolek. Dzięki czemu możliwość kontuzji po upadku są bardziej ograniczone. Do tego w mniejszym stopniu koślawią nogi co nie jest bagatelną sprawą. Dlatego przy zakupie pierwszych rolek starajmy się wybierać jednak wrotki. No i rzecz najważniejszą, która zawsze musi iść w parze z kupnem czy to wrotek, rolek czy też łyżworolek, to oczywiście zakup ochraniaczy i kasku.

Musimy pamiętać aby nauczyć dziecko, że tylko w pełnej ochronie może zacząć jazdę. Jeśli już masz maluch będzie umiał płynnie poruszać się na wrotkach wtedy zmiana na rolki jest zdecydowanie bardziej polecana.

A czy to będzie zestaw rolek czy łyżworolek to rozważanie czy nasza pociecha umie jeździć na łyżwach lub czy w najbliższym sezonie zimowym chce podjąć naukę jazdy na łyżwach.
W zasadzie taka kolejność nauki dla dziecka jest wskazana i dobór sprzętu. Nie wybierajmy na siłę jakiegoś produktu bo modny i wszyscy akurat po niego sięgają.

Kupujmy z głową a na pewno przyniesie to oczekiwany efekt. Zarówno w przypadku naszych dzieci jak i nas samych. Jeśli do teraz nie udało nam się nauczyć się jeździć a bardzo chcielibyśmy to zrobić to nie zważajmy na komentarze, że w tym wieku to już za późno na naukę. Ponadto będziemy mogli korzystać ze wspólnego czasu z dziećmi podczas, którego dziecko będzie widziało nasze starania w nauczenie się jazdy pomimo upadków i bolesnych doświadczeń z tym związanych.
Jeśli mamy już pierwsze wzloty i upadki nauki jazdy za sobą czas pomyśleć o kupnie produktu.

A jak tego dokonać?

Najlepiej na wypożyczonym sprzęcie aby przekonać się o jaką opcję się zdecydować.
Rolki będą najbardziej odpowiednie dla tych osób, które interesuje tylko i wyłącznie jazda na rolkach tylko w sezonie letnim i jazda na łyżwach jest nie dla nich. W związku z tym powinni w ofercie sprzedażowej kierować się wysoką jakością danego produktu.

I jaki rodzaj jazdy nas będzie interesował, aby dobrać odpowiedni typ rolek, które podzielone są na: fitnessowe, hokejowe, freestylowe, szybkościowe i agresywne.

Ta sama zasada obowiązuje przy wyborze łyżworolek. Dobry rozmiar buta, wysoka jakość produktu i wybranie konkretnego typu produktu, który w przypadku łyżworolki dzielimy na: do jazdy szybkiej, jazdy agresywnej, jazdy figurowej, do freestyleu i do gry w piłkę.

Takie produkty to już wyczynowa jazda wymagająca wielu treningów i ciągłego doskonalenia swojej jazdy. Jeśli jednak interesuje nas jazda na rolkach czy też na łyżworolkach tylko w wolnych chwilach zostańmy przy produkcie do jazdy rekreacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here