Czy podłoga w płytkach sprawdzi się w salonie

Salon jest najbardziej reprezentacyjną częścią całego mieszkania i to właśnie w nim wszyscy domownicy spędzają najwięcej wolnego czasu. To również w salonie przyjmuje się gości, dlatego powinien być nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale również estetyczny i atrakcyjny pod względem wizualnym. Największy problem podczas aranżacji takiego pokoju sprawia podłoga. Z jednej strony powinna być praktyczna, bo jest przecież intensywnie eksploatowana, z drugiej uwagę zwraca się na jej dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia. Podłoga jako baza powinna być klasyczna, ale może również stanowić okazały dekor. Czy płytki podłogowe w salonie to dobry pomysł?

Najczęściej wybierana podłoga do salonu 

Dzisiaj największą popularnością wciąż cieszy się parkiet z naturalnych desek drewnianych. To on daje przytulny klimat i pasuje do każdego stylu. Warto jednak zaznaczyć, że drewniana podłoga jest droga i nie zawsze w pełni praktyczna. Nawet ta najlepiej zabezpieczona wymaga szczególnej pielęgnacji i regularnej konserwacji. Nie jest całkowicie odporna na zarysowania czy odbarwienia. Deski mogą się wypaczać, a parkiet należy cyklinować. 

Tańszą alternatywą są panele podłogowe, które jednak nie wykazują wysokiej jakości. Ścierają się i rysują, zazwyczaj imitacja drewna nie jest atrakcyjna pod względem estetycznym. Ich zaletą jest na pewno niska cena i łatwy montaż. 

Kolejną alternatywą mogą być płytki do salonu i trzeba przyznać, że właśnie na takie rozwiązanie coraz częściej decydują się współcześni inwestorzy. Płytki wykazują doskonałą jakość i odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, do tego można wybierać je spośród szerokiej oferty całej gamy wzorów, kolorów czy struktury. Poznaj ich szczegółową charakterystykę. 

Płytki podłogowe w salonie 

Płytki można dopasować do każdego stylu urządzania salonu. Największą popularnością cieszą się płytki drewnopodobne, ale również te, które imitują jakże elegancki i luksusowy marmur. Płytki świetnie sprawdzają się w salonach klasycznych, nowoczesnych, ale również tych retro czy skandynawskich. Są doskonałym wyborem na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu podłoga jest zawsze przyjemnie ciepła. 

Należy przedstawić również liczne walory w zakresie użytkowania podłogi wykończonej płytkami. Płytki są odporne na ciężar, zarysowania, pękanie, ścieranie. Nie niszczą się pod wpływem wody, nie odbarwiają przez zabrudzenia i łatwo utrzymać je w czystości. To też doskonała opcja dla alergików, ponieważ wystarczy myć je mopem, aby pozbyć się kurzu i roztoczy. Do tego płytki są antypoślizgowe, a więc komfortowe w użytkowaniu. Jeśli wybierzesz płytki podłogowe do salonu najlepszej jakości, możesz liczyć na ich użytkowanie w pełnej doskonałości przez wiele lat. 

Najlepiej stawiać na płytki uniwersalne, które będą modne zawsze i pasują do każdej aranżacji. Wnętrze zawsze można ożywić mniejszymi  akcentami dekoracyjnymi, dzięki czemu udaje się modyfikować jego klimat wraz z nadchodzącymi trendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here