Era szczotek, zmiotek i innych ręcznych przyborów do sprzątania raczej już odeszła w niepamięć. Zamykając czasy kiedy to nasze babcie i mamy na kolanach musiały przy pomocy wyżej wymienionych narzędzi doprowadzać mieszkanie do stanu używalności. Na szczęście te czasy minęły i miejmy nadzieję, że nigdy już nie wrócą bo z pomocą przyszły nam jedne z najlepszych wynalazków wszech czasów jakimi są odkurzacze.

Produkt ten stał się dobrem przewodnim w naszych domach, czy jednak zwracamy uwagę na to co tak naprawdę kupujemy?

Czy wiemy jaki powinnyśmy mieć odkurzacz?

No i przede wszystkim czy odkurzacz może być swego rodzaju omnibusem i zaspokoić wszystkie nasze potrzeby w kwestii sprzątania?

Najczęściej udając się do sklepu w chwili kiedy stary odkurzacz dokonał żywota i nie mamy w danej chwili czym dokończyć sprzątania mieszkania, od ręki kupujemy odkurzacz, który ma za zadanie usunąć zgromadzone na dywanie, podłodze i kanapach kurz i śmieci. W odpowiednim przedziale cenowym i raczej nie interesują nas w tym momencie kwestie czy sprzedawca na pewno nam pomaga wybrać dobry przedmiot, czy wypycha ze sklepu jeden z najmniej chodliwych produktów bo widzi naszą desperację.

Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Najlepiej jeśli dokończymy dzieła sprzątania bez udziału odkurzacza. I na spokojnie zapoznać się z dostępnymi rodzajami co sobą reprezentują i wtedy wstępnie ustalić w jakim kierunku trzeba podążać.

Wśród odkurzaczy domowych do dyspozycji mamy kilka rodzajów jednym z nich jest odkurzacz workowy. To chyba najbardziej znane rodzaje odkurzaczy. Nazwa wskazuje nam, że jest to produkt z systemem zbierania odkurzanych zabrudzeń do worków wielokrotnego użytku lub jednorazowych. Odkurzacz z workami wielokrotnego użytku nie jest polecany dla osób z alergią.

Drugim rodzajem odkurzaczy są odkurzacze bezworkowe. Ten produkt można kupić w swych opcjach, każda z nich jest bardzo podobna. Jedna przedstawia możliwość wyboru lekkiego podręcznego odkurzacza z małym pojemnikiem na zabrudzenia i drugi z większymi rozmiarami umożliwiającymi sprzątanie większych powierzchni.

Kolejną propozycją wśród rodzajów odkurzaczy jest odkurzacz wodny. Strukturę odkurzania posiądą bardzo podobną do tej zawartej w odkurzaczach bezworkowych. Ten rodzaj odkurzaczy polecany jest dla alergików.

Do odkurzaczy domowych zaliczamy te z funkcją prania. Produkt ten jest raczej przeznaczony do stosowania jako sprzęt do trudnych zadań. Jego odkurzanie to czynność sprzątanie z funkcją prania, ponieważ za pomocą odpowiedniego systemu sprząta dana powierzchnię na mokro za pomocą wody z detergentem.

Przy wyborze tego rodzaju produktów trzeba wybierać bardzo dobre jakościowo odkurzacze, które niestety nie będą tanie. Jednak produkty z niskimi cenami adekwatne będą mieć niski efekt końcowy sprzątania.

Pionowe odkurzacze to rodzaj produktu o małej możliwości sprzątania mieszkania z powodu niewielkich pojemników na kurz. Jednak wielką zaletą to, że są bardzo wygodne i dzięki temu sprzątanie nas nie męczy.

Wśród odkurzaczy domowych znalazły się produkty, które nie tak dawno weszły do sprzedaży a są nimi roboty sprzątające.
Produkty te to opcja dla osób, które nie mają czasu na codzienne odkurzanie lub mają inne ograniczenia nie pozwalające na wykonywanie tych czynności.

Ostatnim rodzajem odkurzaczy domowych jest odkurzacz ręczny. Jego zastosowanie to czyszczenie małych powierzchni. Świetny do odkurzania foteli, kanap czy innych zakamarków z którymi inne odkurzacze sobie nie radzą. Często jest kupowany przez właścicieli domowych zwierząt do zbierania zrzuconej sierści lub właścicieli samochodów. Jego małe gabaryty pozwalają doskonale na bezproblemowe sprzątanie auta.

Zapoznaliśmy się z poszczególnymi rodzajami odkurzaczy teraz trzeba zapoznać się z parametrami technicznymi przypisanymi do tychże rodzajów i wybrać optymalną wersję dla siebie najkorzystniejszą.
Dobrym rozwiązaniem jest wybór kilku rodzajów produktów w ten sposób będziemy mogli korzystać w pełni z zakupów przy codziennych porządkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here