Dostępność w dzisiejszych czasach do wszelkiego rodzaju produktów mających za zadanie zadbać o nasze ciało jest ogromna. Nie jest to już pielęgnacja dostępna tylko nielicznym. Każdy może poczuć się jak wybraniec i otworzyć swoje własne domowe spa.

Maseczki kosmetyczne mamy dostępne w wielu wariantach

A jak wybrać optymalną opcję dla siebie jest niezmiernie proste wystarczy zapoznać się z kilkoma wariantami dotyczącymi doboru produktu. Wybierając najpopularniejsze te do zastosowania na twarz można je podzielić na: oczyszczające, nawilżające, odżywiające, wygładzające, ujędrniające, tonizujące, wyciszające.

Jeśli wiemy jaki mamy rodzaj cery posiadamy wystarczy dobrać kosmetyk, który można zastosować w warunkach domowych i cieszyć się z jego efektu.

A będą one następujące dla następujących maseczek:

• nawilżająca

Maseczka o tym działaniu jest jako jedna z nielicznych przeznaczona dla wszystkich rodzajów cery. Szczególnie można ją polecić osobom o skórze dojrzałej dla lepszego nawodnienia płytkich warstw skóry.

• odżywcza

Jej zastosowanie tak jak maseczki nawilżającej dotyczy wszystkich o każdej cerze. Ten produkt jest bogaty w minerały i witaminy. Jeśli chcemy mieć podwójny efekt wybierzmy maseczkę odżywczo-nawilżającą.

• wygładzająca

Preferuje się ją dla osób z cerą dojrzałą. Składniki w niej zawarte pozwolą długotrwałe uzyskać efekt wygładzenia.

• ujędrniająca

Stosowana także dla cery dojrzałej dla efektu odmłodzenia skóry w postaci ujędrnienia i podniesienia fałdek opadającej zwiotczałej skóry.

• tonizująca

W zasadzie poleca się ją dla osób młodych i nastolatek.
Ponieważ polega ona na oczyszczaniu skóry i zamknięciu porów. Skóra po jej zastosowaniu oczyszcza się i przez pewien czas jest pozbawiona wyprysków.

• wyciszająca

Polecana na skórę, która potrzebuje wieloskładnikowej pomocy. Jest maseczką o szerokim spektrum działania.
Przedstawione rodzaje maseczek należą do nich, z których możemy bezproblemowo korzystać w domu. Jeśli jednak chcemy osiągnąć efekt wow musimy się udać do gabinetu kosmetycznego, ponieważ większość maseczek o głębszym działaniu wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Jedną z takich maseczek jest maska twarda. Maski te przedstawione przez producenta są w postaci past lub proszków. Maskę nakłada się je i czeka aż preparat zastygnie tworząc twardy niemal odlew twarzy. Do takich masek należy maska gipsowa, pod którą nakłada się inne maski miękkie.

Zabieg ten ma zadanie wielorakie. Poprzez jedno nałożenie preparatów uzyskujemy kompleksowy efekt. Następuje poprawa owalu twarzy, poprawa ukrwienia, wygładzenie, regenerację skóry, nawilża a ponadto zabiegi te mogą być stosowane do wszystkich rodzajów skóry i niezależnie od wieku.

Do masek oczyszczających należą maski woskowe i włóknikowe. Specjalistyczne preparaty z tej grupy oczyszczają skórę w okolicach gruczołów łojowych i usuwają martwy naskórek.
Kolejnym z możliwych do wykonania zabiegów kosmetycznych jest wykorzystanie masek o działaniu peelingu, które lepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Złuszczające maseczki mają złuszczać martwy naskórek i w większości są zrobione z mieszanki kwasów i enzymów.

Przedstawione rodzaje masek dotyczyły tylko skóry na twarzy omijające okolice oczu. Ponieważ ich skład mogły podrażnić delikatna strukturę skóry okolic oczu, dlatego na te partie twarzy są osobne preparaty.

Maseczki o zastosowaniu w okolicach oka stosuje się aby regenerować i nawilżać. Zazwyczaj są one wykonane z naturalnych składników aby nie uczulić i nie podrażnić oka jeśli preparat dostałby się na powierzchnię gałki ocznej.

Przedstawione maseczki dotyczyły tylko twarzy jednak nie jest to jedyna część naszego ciała, o którą trzeba zadbać, i która bardzo szybko się starzeje. Zalecane jest stosowanie preparatów kosmetycznych na wszystkie partie ciała takie jak choćby włosy, stopy i dłonie.
Również te strefy wymagają szczególnej naszej uwagi z racji bardzo dużej ingerencji i działań szkodliwych jakie są na nich wykonywane. W naturalny sposób nasz organizm nie zregeneruje uszkodzonych tkanek zadbajmy zatem o te partie oraz całe ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here