Właśnie stałeś się dumnym posiadaczem przestrzeni przeznaczonej na łazienkę lub planujesz remont starej. Jesteś zdecydowany co do większości wyposażenia jakie chcesz mieć w swojej łazience. Jednak sen z powiek spędza ci wybór największych urządzeń sanitarnych.
Niestety wciąż nie wiesz jak zagospodarować przestrzeń przeznaczoną na kąpiel.

Dodatkowo wybór kompiluje się bo z tych urządzeń będzie korzystać każda rodzina, a każdy preferuje inny sposób mycia. No i musi być dostosowana do możliwości korzystania z kąpieli również przez dzieci. A wybór jest rzeczywiście nie bagatelny.

Na początek trzeba wybrać między wanną a prysznicem

Jest to dość karkołomny wybór bez zapoznania się z dostępnymi produktami. Zacznijmy retrospekcję od rodzaju wanien. Najbardziej rozpowszechnioną dziś jest wanna akrylowa. To produkt z tworzyw sztucznych. Bardzo lekka w korzystnych cenach.

Dobrze znana wanną jest żeliwna i stalowa. Te produkty też są dobrze znane ponieważ były montowane w naszych łazienkach przed wkroczeniem do nich wanny akrylowej. Do zalet wanny stalowej należy jej trwałość i wytrzymałość naciskową. Jej estetyczny wygląd nie zmienia się po upływie wielu lat. Te same walory ma również wanna żeliwna.

Kolejnym wannowym produktem są wanny z konlomeratu a ten dzielimy na kwarcowy, granitowy i marmurowy. Polecane dla rodzin z dziećmi że względu na dużą odporność na uszkodzenia.

W ofertach dostępne są również wanny drewniane. Preferowane są jako najlepsza wanna relaksacyjna. Ponieważ wyśmienicie utrzymują ciepło. No i są oczywiście ekologiczne.
Na koniec zostały nam wanny kamienne. Wykonane z granitu, marmuru i trawertynu. Ta propozycja to zdecydowanie produkt dla wybranych. Powodów jest kilka, przede wszystkim cena. Ponadto wanny są ciężkie i wymagają dużej przestrzeni.

Jeśli już zapoznaliśmy się z rodzajem wanien czas na zapoznanie się z kształtami jakie mogą być zastosowane. Wśród dostępnych kształtów są: asymetryczne, narożne, specjalne, bez narożnikowa, prostokątna, ośmiokątna, sześciokątna, okrągła i owalna. Do tego nasza wanna może mieć funkcję hydromasażu.

Przy wyborze wanny trzeba pamiętać o tym, że wanny zajmują prawie zawsze więcej przestrzeni. Jeśli nasza łazienka jest dość małych rozmiarów raczej jej wybór nie będzie należał do udanych.

Kontrą dla wanien są brodziki

Wybór brodzika to wybór kąpieli prysznicowej. Musimy się zastanowić czy ta opcja nam odpowiada bo jest to rozwiązanie raczej na dłuższy okres czasu. Ich rodzajów jest zdecydowanie mniej a zatem i wybór jest nieco mniejszy ale dostosowanie jest równie ważne.

Najczęściej w sprzedaży spotkamy się z brodzikiem klasycznym, powierzchnią prysznicową i brodzikiem podpłytkowym.

Brodzik klasyczny musi być dobrze dobrany z kabiną prysznicową aby zmieścić się w powierzchni łazienkowej sufitowej, ponieważ brodzik stoi na nóżkach i ma różną głębokość. Brodziki podpłytkowe to po prostu kratka ściekowa z syfonem. Całą resztę przestrzeni podłogowej prysznica montujemy z wybranej armatury łazienkowej.

Trzecia i ostatnią propozycją jest powierzchnia prysznicowa. Pod tą nazwą ukrywają się cienkie brodziki stalowe. Obie te propozycje brodzikowe montuje się oddzielnie z kabiną prysznicową lub drzwiami prysznicowymi.

Najczęstszym materiałem z którego jest wykonany brodzik to akryl, stal i ceramika.
Ich kształty są kwadratowe, prostokątne, półokrągłe, okrągłe i heksagonalne.
Jeśli chcielibyśmy oprócz prysznica skorzystać z masażu ta opcja jest także możliwa bo w sprzedaży mamy kabiny prysznicowe z hydromasażem.

Przedstawione możliwości wyborów danych produktów łazienkowych to tylko zarys jakie wybrane rodzaje produktu sobą reprezentują.
Jeśli już zdecydujemy się na dany produkt przed zakupem porównajmy jeszcze dodatkowo oferty poszczególnych sprzedawców. I możesz być w totalnym szoku bo po konsultacji ze sprzedawcą wynik ogólny w końcu podał na wyjście najbardziej kompromisyjne czyli wannę z drzwiami prysznicowymi.
Wszystko już jest jasne.
Możesz zaczynać pracę nad swoją wymarzoną łazienką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here