Od zawsze każda kobieta chciała mieć piękne długie lekko podkręcone rzęsy, aby trzepotać nimi zalotnie i budzić zachwyt u płci przeciwnej oraz zazdrość wśród innych kobiet. Jeśli sięgniemy do dalekiej historii dowiemy się z niej, że już starożytne kobiety starały uwydatnić swoje spojrzenie.

Czas mija a chęć posiadania uwodzicielskich oczu nie mija

I Polacy mają swój wkład w tej dziedzinie. Należy do nich Maksymilian Faktorowicz, nie tylko tworzył świetne kosmetyki wspaniałe modelujące kobiece oko, był również jednym z prekursorów w tworzeniu sztucznych rzęs. Jako Max Factor dbał o gwiazdy Hollywood aby czarowały wielbicieli kina oszałamiającym spojrzeniem. Lata mijają a temat pięknej oprawy oczu nie przestaje być aktualny. Niestety, natura nie obraża wszystkich jednakowo lub co gorsza same niszczymy rzęsy obciążającymi kosmetykami.

Co należy czynić jeśli nasze rzęski stają się coraz krótsze i cieńsze?

Na początek zrezygnujmy z tego co szkodzi naszym rzęsom. Starajmy się wybierać naturalne produkty do ich pielęgnacji. Wzbogacony naszą dietę o wartościowe składniki odżywcze. Jeśli to wszystko po dłuższym okresie czasu nie przyniesie żadnych efektów musimy podeprzeć się nowymi technologiami.

Jednym z nich są kosmetyki pobudzające wzrost, ich efekty są widoczne jeśli wybierzemy te lepszej jakości. Niestety mają jeden minus po odstawieniu preparatu nowe przyrosty rzęs wracają do starych rozmiarów. Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy stosować tych produktów zostaje nam tylko zastosować sztuczne rzęsy.

Metod na dzień dzisiejszy jest wiele mniej lub bardziej obciążające nasze naturalne rzęsy i nasze oko, bo i o tym należy pamiętać. Niestety w przypadku gdy takie efekty i sposoby w dalszym ciągu są nie akceptowalne zostają metody nałożenia sztucznych rzęs, które współcześnie wykonane są syntetyczne, jedwabne, z włosia norek, piór a nawet bywają wykonane z papieru.

Metod ich aplikacji jest kilka.

Jedną z nich, którą może spokojnie wykonywać w domu jest przyklejanie paska z sztucznymi rzęsami. Jest to bardzo prosta metoda do wykonania. I nawet osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tym produktem bez problemu poradzą sobie z aplikacją paseczka. Paski z rzęsami wykonane są z różnego rodzaju tworzyw lub naturalnych półproduktów.

Bardzo podobną metodą jest doklejanie kępek sztucznych rzęs. W tej metodzie wszystko odbywa się prawie tak samo. Różnica w aplikowanym jest taka, że nie mamy paska z półkolistym szeregiem rzęs a drobne kępki, które aplikujemy w poszczególnie wybrane miejsca. I ten sposób aplikacji nie wymaga przygotowania zawodowego.

Chociaż niewprawionych w ten kunsztowny sposób kreowania pięknych oczu samodzielne doklejanie może zniechęcić, bo pierwsze razy mogą przynosić mizerne efekty. Polecam na początku udanie się do specjalisty i podpatrzenia jak wprawna ręka nakłada klej, paseczek lub kępki. Nie będzie potem ta czynność stanowić dla nas żadnego problemu jeśli będziemy chcieli aplikować na nasze rzęsy te produkty.

Inne metody nakładania sztucznych rzęs dostępne tylko w gabinecie kosmetycznym. Produkty, z których korzysta specjalista to sztuczne rzęsy syntetyczne, jedwabne lub z włosia norek.
Te trzy rodzaje sztucznych rzęs w zasadzie królują wśród wybieranych przez klientki. Panie mają do wyboru metody aplikacji produktów metodą 1:1, 2D, 3D, 4D. Dają one efekt zależnie od wybranej metody pogrubienia, wydłużenia rzęs.

Można tymi metodami wzbogacić wygląd zarówno powieki górnej jak i dolnej. Efekty tych zabiegów są do sześciu tygodni, a po upływie pierwszych trzech należy zrobić korektę tych rzęs, które wypadły. Pamiętać też trzeba, że doklejone w ten sposób nowe rzęsy nie są częścią naszego oka i bardzo szybko można je zniszczyć. Nawet przy nieumiejętnym zmywaniu makijażu lub nakładaniu na nie jeszcze tuszu do rzęs.

Dla tych kobiet, które jednak nie zdecydują się na wszystkie przedstawione możliwości jakie dają sztuczne rzęsy jest jeszcze jedna szansa. Metoda ta nie bazuje na doklejanie do naszych rzęs jakiś kosmetycznych produktów.

Metoda ta to liftingi i laminacji. Tym sposobem wizażysta poprawia stan naszych rzęs bazując na naszych rzęsach bez sztucznych doczepek. Jednak ta metodą nie otrzymamy efektu mega długich i hiper grubych rzęs co może dla wielu kobiet być nie wystarczające.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do oczu
Następny artykułKuchnie z całego świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here