Oko jedna z najwrażliwszych stref naszego ciała. I bardzo eksploatowana w szczególności przez panie, wszelkiego rodzaju produktami przeznaczonymi dla makijażu i do pielęgnacji oka.
Czy jednak zwracamy baczną uwagę na to co stosujemy,?
Jak często zapominamy, że dany produkt może być szkodliwy ?

Niestety bardzo często, kierujemy się chęcią posiadania bez głębszego przemyślenia co kupujemy i czy dany produkt jest właściwy nie tylko do typu naszej urody lub wieku, ale czy nie jest szkodliwy.

Jak zatem wybierać kosmetyki?

Oczywiście z atestem. Przy zakupie produktów z atestem możemy być pewni że kosmetyk przeszedł selekcję i należy do produktów bezpiecznych. Nie musimy sięgać po światowe marki, które oczywiście mają dość wygórowane ceny. Wystarczy jeśli drogeryjny produkt ma opis składu, co zawiera dany produkt i symbol danego testu.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni czy przedmiot ma atest a nie chcemy eksperymentować czy nasze oczy nie odbiorą dobrze dany produkt czy tez nie, najlepszym sposobem jest wybór produktów dla alergików. Produkty te na pewno będą mieć najlepsza jakość i nie zaszkodzimy naszym oczom.

Kosmetyki produkowane dla alergików są skomponowane ze składników pozbawionych najczęstszych alergenów. Nie mają w swym składzie dużo substancji łagodzących, najczęściej naturalnych czego efektem jest mały wpływ na skórę i gałkę oczną. Produkty z puli kosmetyków dla osób z reakcją alergiczną bywają też zbudowane z naturalnych minerałów, które najrzadziej uczulają i mają wysoki próg zastosowania dla każdej cery.

Niestety minusem tych produktów jest ich wysoka cena, która odstrasza wiele klientów i sięgają po bardzo tanie podróbki. Niestety ta opcja jest najgorszym wyborem z możliwych bo niestety kupujący nie wie jaki jest skład danego produktu.

Przy produkcji podrobionych kosmetyków nikt nie musi zachowywać żadnych wytycznych jakie muszą być zachowane dla produktu z atestem. Zysk z produkcji podróbek jest tak duży, że nieuczciwy produkujący raczej się cofnie się przed wykonaniem produktu jak najtaniej z produktów nie dopuszczalnych mogących wręcz zagrażać życiu. I niestety nie jest do przesada. Komponenty, z których są wykonane mogą w najlepszym wypadku tylko lekko uczulić a w najgorszym doprowadzić do śmierci lub trwałych uszkodzeń.

Skład, skład i jeszcze raz skład, zawierający bardzo często nawet metale ciężkie. Dlatego w większości na opakowaniu produkt nie posiada składu z jakiego został wykonany. Podróbki kosmetyczne nie są to już obskurne opakowania z mało efektownymi kosmetykami.

Dzisiejsze kosmetyki z puli podróbek wyglądają bardzo efektownie i przyciągają oko kupujących, którzy uważają przez to, że są to produkty wysokiej jakości. Niestety jest to bardzo złudne i może być wysoce zdradliwe.

Nie ufajmy wszystkiemu co się błyszczy i jest super okazją. Z zasady są to oferty mocno niepewne. Wybierając zakupy na stronach internetowych również miejmy ograniczone zaufanie przy ich wyborze.

Jeśli nasz budżet jest ograniczony i nie możemy na początek pozwolić sobie na zakup całego zestawu do makijażu oka zakupimy na początek najpotrzebniejsze produkty. Takie jak naturalny tusz do rzęs, uniwersalna kredka oraz pojedynczy cień do powiek. Przez pewien okres czasu możemy bazować tylko na tych kosmetykach i sukcesywnie dokładając kolejne kosmetyki do pełnej palety koniecznej do wykonania makijażu oczu na każdą okazję.

To samo dotyczy innych produktów kosmetycznych jakich chcemy używać do pielęgnacji okolic oczu.
Skóra wokół nich jest bardzo wrażliwa i szczególnie narażona na uszkodzenia. Stosując produkty złej jakości możemy odnieść odwrotny skutek od zamierzonego.
Kupujmy mądrze i z rozwagą a na pewno efekty będą takie jakie chcieliśmy osiągnąć. Kontrolujmy zakupy naszych nastoletnich córek aby nie tylko nie zaszkodziły swojemu zdrowiu ale i nauczyły się jak podchodzić do zakupu tego typu produktów.

Wybierajmy co najlepsze dla naszych oczu a na pewno odwzajemnią się pięknym zdrowym blaskiem na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here