Kosmetyki dla naszych włosów

0
752

Włosy długie, krótkie, kręcone lub proste nie ważne, najważniejsze, że mieniące się pięknym zdrowym blaskiem to marzenie prawie wszystkich. Niestety bardzo wiele osób boryka się z problemem zdrowych włosów i skóry głowy.

Jak sprawić, aby nasza głową przyozdobiona była w zdrowo wyglądające włosy?

Metod jest wiele, ale czy skutecznych?

Najbardziej racjonalne i najczęściej propagowane jest zdrowe odżywianie i dbanie o włosy dobrymi kosmetykami. Dobrymi czyli takimi, które będą najbardziej dobrane do naszych potrzeb. Nie możemy się sugerować tym, że ktoś powie, ja użyłam takiego a takiego produktu i włosy wyglądają rewelacyjnie. Jeśli chcemy zacząć prawidłowo dbać o włosy trzeba poznać strukturę skóry głowy, jaki typ ma nasza skóra i czym są obciążone nasze włosy i jakie zmiany chorobowe trzeba usunąć.
To wszystko dowiemy się u specjalisty i po przeprowadzonych badaniach. Często problem na przykład wypadania włosów jest w złym odżywianiu i nagromadzeniu się w organizmie szkodliwych dla prawidłowego funkcjonowania metali ciężkich. Nie musi być ich dużo ale i tak będą prowadziły do nie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Może się też okazać, że po prostu źle się odżywiamy i wystarczy zmienić nawyki żywieniowe

Musimy wtedy ograniczyć z codziennych posiłków produkty, które nie tylko źle wpływają ogólnie na nasze zdrowie to jednocześnie mają bardzo duży wpływ na wypadanie naszych włosów. Należy wprowadzić do jadłospisu produkty bogate w cynk, miedź i krzem. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne i produkty te nie należą do szczególnie drogich i trudno dostępnych. A wręcz pozorom są to podstawowe rzeczy z jakimi się stykamy na co dzień. Tak jak produkty z potrzebnymi witaminami i beta-karotenem.
Jedźmy dużo warzyw, pamiętajmy o pieczywie pełnoziarnistym, nie usuwamy z posiłku jaj i ryb oraz pamiętajmy o nabiale. Jeśli skorzystamy z tych możliwości dostaniemy zalecenia jakie na dany problem używać kosmetyki, które wesprą nasze leczenie lub, które drogeryjne kosmetyki stosować.
A zapoznając się z podstawą prawidłowych zabiegów przeprowadzanych na włosach wprowadzamy kilka żelaznych zasad. Mających wprowadzić równowagę i stymulację do pielęgnacji włosów i skóry głowy.
A są to: wybieramy optymalny czas oczyszczania włosów, nie eksperymentujemy z włosami, dokładnie dobieramy i stosujemy tylko zalecane kosmetyki, ograniczamy koloryzację mocnymi preparatami, unikami stylizacji.
Wybierając optymalny czas oczyszczania włosów, to czas jaki wybieramy na umycie włosów a zatem i skóry głowy. Musimy pamiętać, że zabieg mycia stosujemy tylko wtedy gdy zauważamy oznaki zabrudzenia. Nie myjemy włosów rutynowo bo taka pielęgnacja jest szkodliwa.
Nie należy w czasie kiedy nasze włosy dają nam oznaki osłabienia wypadają, łamią się, stają się coraz cieńsze stosować nic nowego lub mocno obciążającego strukturę włosów. Rezygnujemy np. z dredów, doczepek, lub wymyślnych fryzur. Wszystko to bardzo pogłębia proces uszkadzania całej struktury włosowej.
Wybrane kosmetyki muszą być tak zbilansowane aby prawidłowo oczyszczały, regenerowały i odżywiały zarówno włosy i jak skórę głowy. I były to kosmetyki dostosowane do typu skóry naszej głowy i naszych włosów.
Ograniczamy lub rezygnujemy przynajmniej na jakiś okres z stosowania koloryzacji mocnymi preparatami. Można stosować zamienne produkty o lżejszych parametrach, wybierając produkty z linii produktów naturalnych, które są polecane przy takich problemach z włosami.
Staramy się wyeliminować stylizacje włosów, ponieważ zabiegi te są również mocno obciążające. Wysoka temperatura suszarek, lokówek, prostownic, lakierów, pianek i żeli. Wybieramy fryzury, które nie wymagają takich zabiegów. Pozwalamy aby włosy luźno i naturalnie mogły odpoczywać.
Jeśli jesteśmy szczęściarzami i nasze włosy i skóra głowy jest zdrowym egzemplarzem wybieramy kosmetyki o parametrach przeznaczonych do włosów normalnych.
Pamiętamy jednak, że musimy w rozsądny sposób wykorzystywać ten dar natury bo struktura budowy włosa jest bardzo delikatna i dość szybko można ją zaburzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here