Fotele to jedno z najstarszych urządzeń jakie towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Pierwowzorem dla dzisiejszych foteli były trony wykonane dla władców i namiestników.
Z czasem jednak przeistaczały się w siedziska dla zwykłego człowieka, który rozciągnął ich zastosowanie do wielu typów.

Historia zapisała wiele rodzajów do najsłynniejszych należą: berżera, bisolium, coiffeuse, confessional, duchesse, gondole-bergère, marquise i fotel bujany.

Wśród tych foteli nie ma takiego, który nie ma znamion dzieła sztuki. Wykonywano je z najwyższą starannością w większości przypadków była to w stu procentach ręczna robota. Każdy detal, zdobienie, musiały zachować wytyczony trend przypisany danemu rodzajowi fotela.
Dzisiejsze fotele zachowują normy jakie przypisane są do danego produktu, ale coraz częściej w sprzedaży spotykamy się z takimi fotelami, które tylko z nazwy przypominają typowy fotel. Konstrukcje i kształty tak dalece są wymieszane, że trudno wpisać dany model do poszczególnych typów.

Współczesne czasy wprowadziły wiele nowych rodzajów i typów

Mamy fotele wypoczynkowe, biurowe, ogrodowe, samochodowe i lotnicze a także fotele gabinetowe i dla osób niepełnosprawnych.

Każdy z wymienionych rodzajów jest niezmiernie popularny i proponowany w wielu wariantach. Jednak, te w których kochamy przesiadywać to fotele wypoczynkowe. Jak sama nazwa wskazuje służą do relaksu i wypoczynku. Fotele wypoczynkowe to rodzaj mebli tapicerowanych, mogą być materiałowe i skórzane. Przy wyborze materiałowych, ich tapicerka dzieli się na gładkie i wzorzyste.

W dominujących cechach dzisiejszego rodzaju foteli wypoczynkowych, zwanych także pokojowymi należą właśnie tapicerowane o bardzo designerskim wykonaniu.

Nowoczesne wyposażenie mieszkań sprzyja rozwojowi takim nowoczesnym projektom a i nowe aranżowanie z tego typu produktami wydaje się być nurtem przewodnim na następne lata.
Grupa foteli o równie częstym wykorzystaniu to fotele biurowe. Chociaż nazwa wskazywała by, że dostępność ich jest tylko w biurach to jednak zastosowanie jest o wiele szersze. Ten rodzaj foteli dzielimy na dwa typy: fotele kubełkowe i krzesła obrotowe a stosujemy do siedzenia przy biurkach.

Produkty te muszą spełniać wiele wymagań i potrzeb indywidualnych osoby, która będzie na nich siedziała. Zazwyczaj na tego typu produktami osoby przebywają wiele godzin tygodniowo co może być przyczyną do schorzeń kręgosłupa.

Wymogiem koniecznym w tym produkcie jest wysoka ergonomia aby pozytywnie wpływać na pozytywną kondycję fizyczną pleców osoby dla której ten produkt jest przeznaczony.

W przestrzeni naszego zamieszkania wykorzystujemy kolejny rodzaj foteli znajdujących się w ogrodzie, tarasie lub balkonie. Mowa o fotelach ogrodowych.
Ten rodzaj produktów wykorzystujemy w zasadzie w celach relaksacyjnych, zatem funkcja wypoczynkowa jest motywem przewodnim tych foteli.

Bardzo często są z ekologicznych produktów, które świetnie aranżują się w ogrodowej przestrzeni.

Współczesnymi produktami mającymi szerokie zastosowanie a jednocześnie bardzo dużą specjalizacje poszczególnych typów wpisuje się w grupę foteli medycznych.

Mamy fotele dla dorosłych ale nie zapominajmy o naszych milusińskich, którzy także potrzebują dla siebie odpowiedni produktów do siedzenia i pracy, jaką jest nauka najczęściej prowadzona przy pomocy komputera a co za tym idzie wymaga dobrego fotela.

Fotele dla dziecka powinny być dostosowane do jego wzrostu. Tak aby siedzące w nim dziecko miało pełen komfort użytkowania. Nie możemy kupować produktu na wyrost, lub za małego bo to może się skończyć nawet wadami postawy u dzieci.

Ważne jest także aby fotele naszych dzieci bezwzględnie miały atest. Szczególnie dotyczy foteli na których dzieci spędzają najwięcej czasu.
Fotel to produkt, który korzenie ma na sali tronowej i był synonimem najwyższej władzy jednakże niech dzisiejszy fotel będzie dla nas najwyższym dobrem wygody i relaksu danego wszystkim nie tylko nielicznym wybrańcom.
Wybierajmy zatem to co dla nas najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here