Chyba każda z nas jako dziecko korzystając z nieuwagi mamy podkradała z toaletki magiczny przedmiot jakim była wówczas szminka?
Która potem niezdarnie kreśliła ślad na naszych ustach a raczej buzi, bo zarys szminki zawsze wykraczał po za ich obręb dość daleko. Tak, takie wspomnienia ma każda kobieta, dziewczyna i dziewczynka powyżej dwóch lat. Można stwierdzić, że miłość do szminki wysysamy z mlekiem matki.

Jednak ta miłość z wiekiem często nie pielęgnowana obumiera i przestajemy sięgać po przedmiot dziecięcych westchnień.

Czy jest to dobre rozwiązanie?

Czy na pewno w naszym życiu szminka nie musi nam towarzyszyć?

Jest to niewątpliwie błąd, bo chociaż szminki i pomadki wydają się być mało ważne to mają bardzo ważne zadania do wykonania. Tak, zadania, bo szminka od dawna nie tylko ma za zadanie upiększyć nasze twarze, ale również zadbać o zdrowy wygląd ust.

W dzisiejszych czasach szminki dzielimy na wiele rodzajów i można stosować u małych dzieci. Dostępne są pomadki i balsamy już dla niemowląt i najmłodszych pociech. Kosmetyki te są wykonane z naturalnych składników i mają za zadanie regenerować i odżywiać.

Dla nieco starszych małych dziewczynek dostępne są również błyszczyki, których używają o dziwo dorosłe panie bo są super bezpieczne i na pewno nie uczulą i nie podrażnią naszych ust. Z wiekiem dostępność różnorodnych kosmetyków do ust zwiększa się i zakazana wcześniej szminka staje się produktem codziennego użytku.

Do najpopularniejszych należą pomadki typu:

• twardego

Cechuje je wysoki poziom na ścieranie. Pomadki te mogą utrzymywać się na ustach nawet przez kilka godzin bez potrzeby ponownego nałożenia na usta. Niestety do mankamentów należy zaliczyć wysuszanie ust.

• kremowe i nawilżające

W swym składzie zawierają lekki wosk oraz składniki nawilżające, które odpowiadają za to, że usta nie wysuszają się i są odżywione i gładkie. Mają jednak duży minus jakim jest szybkie ścieranie.

• wodoodporne

Ten rodzaj podatek charakteryzuje się również najdłuższym okresem ścierania bo utrzymuje się nawet do ośmiu godzin i może być zmyta tylko przy pomocy specjalnych preparatów. Do negatywów trzeba tak jak w przypadku pomadek twardych mocno wysuszają usta.

• pielęgnacyjne

Ten typ to cała gama podatek mających na celu nawilżać, regenerować i odżywiać oraz złuszczać martwy naskórek. Te pomadki nie posiadają pigmentów koloryzujących i są bezbarwne.

Trzeba też rozróżnić co nazywać szminką a co pomadką.

Z grubsza rzecz ujmując to szminka odpowiada za kolor a pomadka za odżywianie i ochronę naszych ust. Jednak najnowsze kosmetyki potrafią już łączyć obie te cechy i na rynku dostaniemy szminki, które spełniają oba te warunki.

Wspomnieć też trzeba o produkcie jaki kobiety a może raczej dziewczęta mają do dyspozycji, jakim są szminki zmieniające kolor. Produkt ten po aplikacji zmienia kolor po nałożeniu na usta.

Zostały nam jeszcze w zestawie błyszczyki, które również królują na ustach od wielu sezonów i przekonują do siebie coraz więcej dziewcząt i dojrzałych kobiet. Ten produkt może być nakładany na usta bezpośrednio lub na wcześniej nałożoną szminkę. Jego konsystencja jest półpłynna zatem dość krótkotrwała, ale zawsze daje ustom super nabłyszczenie. Błyszczyki to taki omnibus, mający w swym składzie zarówno kolor jak typowa szminka jak i wartości pomadki. Dzięki czemu ma coraz więcej zwolenniczek.

Zatem, który produkt wybrać?

Najlepiej jeśli udamy się do specjalisty jeśli sami niezbyt trafnie umiemy się tymi kosmetykami posługiwać. Musimy wiedzieć przy wyborze szminki, że trzeba pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Zawsze kierujemy przy wyborze szminki odcieniem cery i szerokością ust.

Ponadto ważne jest również w jakich okolicznościach będziemy mieli dany produkt. Nie zrobimy efektu wow jeśli rodzaj produktu będzie źle dobrany nie tylko do naszej twarzy ale i miejsca w którym będziemy prezentować nasz makijaż. A nade wszystko zapamiętajmy, że najpierw musimy zadbać o stan i higienę naszego uzębienia.

Historia szminki jest długa bo ma już około pięć tysięcy lat zatem malujemy usta, aby uwydatnić naszą kobiecość i nauczmy naszych panów używania produktów do ochrony warg aby i ich usta były zdrowe i zadbane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here