Epilacja laserem

Gładka skóra to marzenie chyba każdej kobiety. Jednak ciągłe usuwanie owłosienia może być męczące, a niekiedy również niezbyt efektywne. Wszystko przez podrażnienia, wrastanie włosków czy, w przypadku niektórych metod, duża bolesność. Dlatego coraz więcej pań decyduje się na epilację. Dowiedz się, na czym polega epilacja laserowa i dlaczego warto z niej skorzystać!

Depilacja a epilacja – czym różnią się te metody?

Podstawową różnicą pomiędzy depilacją a epilacją jest trwałość efektu obu zabiegów. Ten pierwszy zakłada bowiem późniejsze odrastanie włosków i potrzebę ciągłego powtarzania usuwania owłosienia. Z kolei drugi ma za zadanie trwałe pozbycie się włosów.

Najpopularniejsze metody depilacji to przede wszystkim golenie maszynką, stosowanie wyrywającego włoski depilatora, używanie kremów do depilacji, które rozpuszczają włoski oraz stosowanie ciepłego bądź zimnego wosku lub pasty cukrowej. Wszystkie te zabiegi można wykonać w domu, choć popularne jest również korzystanie z zabiegów woskiem w profesjonalnych salonach.

W przypadku epilacji dostępne są dwie podstawowe metody – epilacja IPL oraz laserowa. Pierwsza z metod wykorzystuje wiązki światła o różnej długości, a nawet kierunku, z kolei laser emituje wiązkę o jednej długości. Każda z tych dwóch metod ma swoich zwolenników, choć za szybszą i skuteczniejszą najczęściej uważa się epilację z użyciem lasera.

Na czym polega epilacja laserem?

Epilacja z użyciem lasera cieszy się niesłabnąca popularnoscią głównie ze względu na swoją wysoką skuteczność. Jej działanie polega bowiem na niszczeniu macierzy poprzez obecny w mieszku barwnik, melaninę. Zazwyczaj do trwałego usunięcia włoska powinna wystarczyć jedna sesja, jednak mimo to zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie. Wynika to z faktu, że laser potrafi zniszczyć wyłącznie macierze włosków będących w fazie anagenu, czyli wzrostu. Przy jednej sesji epilacji najczęściej usuwa się od 30 do 40% mieszków.

Jak wygląda zabieg epilacji laserem?

Zabieg epilacji z zastosowaniem lasera zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut, choć w rzadkich przypadkach sam proces niszczenia mieszków włosowych może wynosić nawet 60 sekund. Poprzedza go jednak konsultacja, która ma za zadanie wykluczenie przeciwwskazań do wykonania procedury – tłumaczą eksperci z Kliniki Miracki. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku rozmowy można umówić się na zabieg właściwy. Na początku zazwyczaj specjalista musi zamaskować pieprzyki i znamiona białą kredką, co ochroni je przed działaniem wiązki. Następnie przesuwa on głowicę lasera po wybranej partii skóry, usuwając włoski. Odczuwanie bólu w trakcie procedury zależy przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Wiele urządzeń wyposażonych jest też w nakładkę chłodzącą, która łagodzi nieprzyjemne odczucia. Osoby o niskim progu bólu mogą też poprosić o znieczulenie specjalnym żelem, jednak najczęściej nie jest to konieczne. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Kolejne sesje powinny odbywać się w odstępach ok. 4 tygodni. Zależnie od indywidualnych cech pacjenta, do uzyskania optymalnych efektów konieczne będzie od 4 do 8 zabiegów epilacji.

Epilacja laserem w Klinice Miracki

W Klinice Miracki możesz zdecydować się na procedurę z zastosowaniem jednego z 3 nowoczesnych laserów:

  • Vectus – laser diodowy o długości fali 810 nm. Wyposażony został w inteligentny czytnik pomiaru poziomu melaniny w skórze, dzięki czemu jest wyjątkowo skuteczny. Jego ogromną zaletą jest również szybkość przeprowadzania zabiegu – epilacja pach zajmuje ok. 1 minuty!,
  • Thunder – połączenie lasera neodymowo–yagowego o długości fali 1064 nm z  aleksandrytowym, emitującym falę o długości 755 nm. Ze względu na wyjątkowa precyzję i zdolność oddziaływania nawet na włoski w bardzo wczesnej fazie wzrostu pozwala na większą częstotliwość zabiegów, a dzięki temu szybsze zakończenie procesu epilacji,
  • Motus – laserm aleksandrytowy o długości fali 755 nm. Ze względu na zdolność wyjątkowo szybkiego wychwytywanie melaniny doskonale sprawdza się w przypadku włosów bardzo cienkich i delikatnych.

O skuteczności każdego z nich świadczą opinie klientów zadowolonych po zabiegu epilacji. Jeżeli wciąż nie masz pewności, umów się na wizytę w Klinice Miracki, gdzie profesjonaliści pomogą ci dobrać najlepsze rozwiązanie.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji

Chociaż epilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej przeprowadzenie. Należą do nich między innymi przerwana ciągłość naskórka lub aktywne infekcje w miejscu zabiegowym, a także niektóre choroby skóry, w tym bielactwo, łuszczyca czy bliznowce bądź skłonność do ich powstawania. Problemem może być także świeża opalenizna, w tym zarówna ta naturalna, jak i z solarium czy nawet uzyskana za pomocą samoopalacza. Przeciwwskazaniem będzie także stosowanie ziół czy leków fotouczulających, w tym retinoidów. Do ogólnych problemów zdrowotnych uniemożliwiających przeprowadzenie epilacji należą epilepsja, choroby wymagające przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, cukrzyca, wszczepiony rozrusznik serca, a także niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne. Z procedury powinny zrezygnować też kobiety w ciąży i w okresie laktacji, a także te w okresie do pół roku po jej ustaniu.

Pragniesz perfekcyjnie gładkiej skóry? Wybierz się do Kliniki Miracki i pozwól specjalistom, by zamienili twoje marzenia w rzeczywistość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here