W naszych wnętrzach królowały już chyba wszystkie kolory. Jednak białe kolory nie szczególnie zachwycały dekoratorów. Aż w końcu odkryto wielkość bieli i możliwości jakie z sobą niesie przy aranżowaniu poszczególnych pomieszczeń naszych mieszkań i domów.

Jak wykorzystać wielkość tego koloru i jego możliwości?

Czy można stosować biały w pomieszczeniach z małymi dziećmi?

W dużych domach czy też w średnich domach, kolor biały położony na ścianach da efekt elegancji i dodatkowej przestrzeni.

Co w przy małych mieszkań jest niebagatelną wartością dodaną.

Biały kolor kojarzy nam się z sterylnością i zimnem

Nie chcemy aranżować naszych przestrzeni z bielą jako kolorem przewodnim, bo uważamy że utrzymanie czystości w takich pomieszczeniach jest niemożliwe. Szczególnie jeśli mamy małe dzieci i znamy ich wkład w rozwój nieładu i wszelkie dokonania w plamo-twórczości.

Można się jednak pokusić o stwierdzenie, że biały kolor jest dla wszystkich i do wszystkich pomieszczeń. Szkopuł polega na tym aby znaleźć złoty środek, który sprawi, że stworzona aranżacja przestrzeni mieszkalnej z udziałem białego koloru będzie nie tylko niesamowicie urzekająca ale i funkcjonalna . A znaleźć go wbrew pozorom jest bardzo prosto, wystarczy chwila na zastanowienie i mamy gotowe aranżacje.

Po pierwsze biel może być świetną częścią wspólną na zaaranżowanie naszego mieszkania, które nie jest duże i boimy się wprowadzenia wielu kolorów ścian i mebli. Możemy w takich przypadkach sięgnąć po kolor, który możemy delikatnie złamać w odcienie i łączyć z innymi wybranymi ulubionymi kolorami.

W głównym pokoju możemy na ścianach położyć zmywalną tapetę w odcieniu kość słoniowej i biały stół z wybranym kolorem krzeseł i takim samym co krzesła kolorze wybieramy meblościankę.

Do tego dobieramy trzeci kolor, który możemy wpisać w aranżację w różnych odcieniach.

Bardzo podobnie aranżujemy pokój dziecięcy, w którym wprowadzamy jeszcze więcej ulubionych dziecięcych kolorów. Białe łóżeczka i półeczki z kolorowymi zabawkami i książeczkami także da dobry efekt.

Kuchnia w kolorach drewna i bieli będzie zachwycać każdego dnia.

Można narzekać, że białe meble szybko wyglądają mało estetycznie. Można temu zaradzić w prosty sposób. Najczęściej białe meble są malowane zwyczajnie farbą, w związku z tym można je odnowić nanosząc nową warstwę. Jeśli jednak taka opcja nas nie przekonuje. Warto spróbować wykorzystać biel w kluczowych elementach takich jak zasłony, poduszki  na kanapie, lampy czy pledach. Wszystko to można w prosty sposób wyprać i przywrócić w ten sposób pierwotny blask.

Świetnie też będą wyglądać pokrowce na krzesła, foteli, kanapy  w wybranym kolorze z dodatkami białego koloru. W połączeniu z białymi ścianami efekt będzie bardzo korzystny. Jeśli chcemy osiągnąć efekt elegancji nie ma lepszego koloru do osiągnięcia tego efektu od koloru białego. Wybierając biały jako motyw przewodni naszych mebli i pastelowe kolory ścian da nam zamierzony aranżacyjne efekt.

Biały kolor ścian jest w połączeniu z kamieniem, cegłą lub  tapetą jedna z najlepszych możliwych połączeń.

Możliwość połączeń z białym kolorem jest nieograniczona. Aranżowanie z tym kolorem nie wymaga dużej wiedzy z architektury wnętrz. Jeśli nie mamy wyobraźni czy wymyślona przez nas koncepcja będzie miała dobry efekt wystarczy, że sięgniemy po kolorowe kredki, blok i połączymy na białej kartce wybrane kolory, w których chcemy zaaranżować pomieszczenie. Już takie minimalne zobrazowanie bieli z innymi kolorami pozwoli nawet laikowi stworzyć zarys czy nasze połączenie kolorystyczne że sobą się zespala, czy też dopasować inne warianty.

Jeśli jednak nic nas do bieli nie jest w stanie przekonać bo zimna i bez wyrazu to nie jest to prawdą. Biel jak każdy inny kolor ma swoją paletę barw z zimnej lub ciepłej tonacji.

Dajmy jej ostatnia szansę i spróbujmy poszukać w katalogach jak można fantastycznie wykorzystać paletę odcień białego koloru w różnych aranżacjach. Być może to sprawi, że dostrzeżemy w białym kolorze to coś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here