Jak często teraz słyszymy, że ktoś zrobił sobie Blunt chop?
Czy jednak dokładnie wiemy o jaką fryzurę w tym przypadku chodzi?
Blunt chop to nazwa bardzo modnej ostatnimi czasy fryzury.

Ma opinię, że pasuje każdemu, w związku z tym świat mody odpowiadający za kreowanie nowych trendów w modzie wybrał właśnie Blunt chop jako jeden z swoich typów na fryzurę roku 2021.

Na czym polega jej oryginalność i czy faktycznie fryzura ta jest warta zachwytu, takiego zachwytu?

Spróbujmy rozwikłać ten wątek

Blunt chop to stary dobry bob, który polega na kanciastym, tępym cieciu. Fryzura ma wyglądać na nonszalancko obciętą bez profilowania końcówek.

Oczywiście gwiazdy i wszelkiego rodzaju celebrytki już wybrały ten rodzaj cięcia dla swych włosów. Ocenić można na portalach społecznościowych czy faktycznie jest to cięcie dla każdego typu urody.

Profesjonaliści obiecują, że jest to fryzura dla każdego i będzie wyglądać szałowo przy każdym typie włosów oraz owalu twarzy.

Jeśli już zapoznaliśmy się z propozycją i już wiemy o jaką fryzurę chodzi, na pewno sami będziemy mogli wypowiedzieć się na jej temat. Jakie mamy wrażenia estetyczne i czy faktycznie jest to coś co nas zachwyciło. I

być może same w niedalekiej przyszłości wypróbujemy Blunt chopa na swoich włosach, bo jesteśmy tym rodzajem boba zachwyceni.

Faktycznie fryzura ma wiele zalet, zapoznajmy się z nimi.

Do plusów zalicza się to, że można przygotować się na wyjście zaledwie w kilka minut.
Blunt chop nie wymaga żmudnych wielominutowych zabiegów kosmetyczno- fryzjerskich. Wystarczy lekko ułożyć dane pasemka i utrwalić delikatnie całość, no i mamy gotową fryzurę na cały dzień lub wieczór, bo jest to również propozycja na wyjście.

Można stosować różne długości, zatem nie trzeba jej ciągle podcinać bo kilku centymetrowe przyrosty nie psują wybranego typu fryzury.

Blunt chop można nosić z przedziałkiem na bok lub pośrodku z grzywką lub bez. Jest to faktycznie oferta na fryzurę dla bardzo wielu kobiet i dziewcząt.

Nie ma też znaczenia kolor włosów i ich typ. Wszystkie odcienie włosów prezentują się bardzo dobrze i do tego można stosować różne wariacje kolorów to tylko uatrakcyjni dodatkowo efekt końcowy.

Jest to zdecydowanie propozycja dla osób, które nie lubią spędzać wiele czasu przed lustrem lub w salonie fryzjerskim.

To zalety Blunt chopa, czas na wymienienie wad, bo choć fryzura jest przedstawiana jako bez problemowa i dla każdego to jednak ma kilka mankamentów.

Jednym z nich jest typ włosów. Choć uważana jest za fryzurę dla każdego rodzaju włosów nie wygląda dobrze przy włosach grubych i prostych. Bez poddania włosów pod zabieg na prostownicy, lokówce lub szczotce modelującej lepiej nie patrzeć w lustro. Włosy na końcówkach puszą się i wyglądamy jak stara miotła.

Wybierając ten rodzaj boba z takim właśnie typem włosów musimy pamiętać, że ułożenie fryzury będzie wymagało tyle samo czasu jak w przypadku każdej innej i nie będzie to zdecydowanie propozycja na bezproblemowe uczesanie w przysłowiowe pięć minut.
Dyskusyjne jest także stwierdzenie, że to fryzura dla każdego, bo wiek jednak dla tego cięcia ma znaczenie. Jest to propozycja dla osób w nastoletnim wieku i dla młodych kobiet.

Dla pań dojrzałych raczej nie będzie to dobry wybór

Wprawdzie, niektóre gwiazdy będące w tymże wieku wybrały Blunt chopa, jednak trzeba pamiętać jak dalece ich twarz jest wykreowana.
Blunt chop wygląda znakomicie przy gładkiej symetrycznej twarzy. Niestety dojrzałe kobiety wchodzą w etap kiedy twarz zaczyna się zmieniać i zarówno makijaż jak i fryzura wymagają więcej precyzji i elegancji.
Walory tępego cięcia Blunt chopa w tym przedziale wiekowym stają się raczej jego defektem a nie super efektem.

Reasumując można stwierdzić, że faktycznie oferta jest bardzo oryginalna i godna uwagi. Czy wybierzemy dla siebie ten rodzaj fryzury i będziemy się nią zachwycać każdego dnia zależy tylko od indywidualnego gustu i wyboru.

Pamiętajmy także o wyborze sprawdzonego fryzjera, który jest najlepszy w swoim fachu i zna nasze włosy i preferencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here