W dobie dwudziestego pierwszego wieku słowo alergia jest na porządku dziennym. Jeśli sami jej nie mamy to znamy wiele osób dotkniętych problemem alergicznym.
Niestety z reakcją uczuleniową boryka się coraz więcej osób, bo alergia może pojawić się w każdym wieku.

I z różnymi rodzajami i nasileniem.
Wszystko jest zależne od stopnia naszego uczulenia i ilości czynników, które nas uczulają.
Wyróżniamy cztery rodzaje alergii. Do najtrudniejszych zalicza się wziewną. Ten rodzaj alergii ma najwięcej osób na świecie, bo aż dwadzieścia pięć procent populacji na nią się uskarża.

Jednak wcześnie zdiagnozowana i poprawnie leczona nie musi dawać prawie żadnych.

Wymagana jest jedynie od osoby z alergią i jej bliskich dyscypliny

Trzeba regularnie zażywać leki przeciwalergiczne i starać się unikać czynnika, który uczula. To w zasadzie wszystko bo alergików z bardzo ciężkimi lekoopornymi objawami jest bardzo niewiele.

Mając alergię wziewną można prowadzić normalny tryb życia, uprawiać wybraną dziedzinę sportu, uczyć się i pracować.
Przy alergii wziewnej czynnikami uczuleniowym i są: pyłki roślin ale tylko wiatropylnych, zarodniki grzybów, zwierzęta domowe i roztocza kurzu. Na ten ostatni rodzaj alergii dość trudno wprowadzić eliminację źródło uczuleniowe.

Dlatego jest jedynym rodzajem uczulenia, który nie można eliminować metodą wykluczenia z otaczającego nas środowiska.

Nie trzeba się oczywiście poddawać bo i ten alergen w większości można wyeliminować dzięki temu staniemy się perfekcyjnymi czyścioszkami.
No i przede wszystkim pamiętamy o lekach.
Pozostałe trzy rodzaje alergii to iniekcyjna, pokarmowa i kontaktowa.
Te alergie są znacznie mniej uciążliwe, bo dostępność czynników uczulających jest możliwa w dość prosty sposób do wyeliminowania.

Alergia kontaktowa występuje przy bezpośrednim dotknięci skóry z czynnikiem uczuleniowym.

Większość z nas się z tym spotkał na przykład przez źródło czystości lub kosmetyki. Nie możemy stosować tych produktów jeśli zauważymy, że nasza skóra reaguje negatywnie.
Bardzo rzadką ale bardzo groźną alergią jest alergia iniekcyjną.

Jest to alergia na środki farmakologiczne i jej reakcje są wyjątkowo groźne ponieważ może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta.

Dlatego zawsze trzeba przed zażyciem leku zapoznać się z reakcjami niepożądanymi aby wyeliminować ewentualne komplikacje mogące doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.
Dość częsta jest alergia pokarmowa. Ta alergia także jest bardzo nieprzewidywalna. Z powodu, że możemy uważać się za w pełni zdrowego człowieka aż do chwili kiedy spożyjemy coś co wywoła reakcję alergiczną organizmu.

Najczęstszą alergia pokarmową jest alergia na mleko krowie i kurze jaja. Dlatego nie są te produkty zalecane dla dzieci. Nie oznacza to że dziecko ma nie znać smaku jajek i mleka. Trzeba po prostu zastąpić te produkty innymi jak jajka przepiórek i mleko kozie.

Metoda eliminacji i zastąpienia danego produktu innym dobrym jest sposobem na zdrowie życie bez potrzeby przyjmowania leków antyhistaminowych.

Bardzo dobra metodą na rozpoznanie czy jesteśmy osobami z wrażliwą sfera uczuleniową jest zrobienie testu, który rozpoznaje najczęściej spotykane typy uczuleń.
W ten sposób będziemy mogli eliminować alergeny, które nas uczulają.

Jeśli ktoś jest uczulony na sierść a kocha koty nie musi z nich rezygnować wybierając rasę sfinks, która nie ma sierści.

Rozwaga to słowo klucz dla osób które mają alergię lub ktoś z ich bliskich, których n mają problemy uczniowie.

Jeśli jesteśmy rodzicem dziecka z alergią od najwcześniejszego wieku uczmy malucha tego co nie jest mu wolno bo to go uczuli a jednocześnie zachęcamy do korzystania z wszystkich dostępnych dziecku sfer życia.

Jeśli nauczymy nasze dziecko poprawnych zachowań nie będzie narażać siebie na kontakt z alergenem w sytuacjach gdy wymagana będzie od nich samodzielna decyzja wybierze najlepszą dla siebie opcję.
To pozwoli w miarę możliwości na prawidłowy rozwój.
A co za tym idzie w dorosłym życiu będzie gotowy podejmować prawidłowe decyzje w życiu prywatnym i zawodowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here