sublementy

Dostarczanie organizmowi niezbędnych składników w postaci witamin i minerałów jest ważne dla zachowania sil i zdrowia. W pierwszej kolejności wybieramy wartościowe pożywienie, które zapewni nam uzupełnienie niedoborów ważnych składników. Coraz więcej mówi się o suplementacji. Jaki jednak ma wpływ suplementacja na zdrowie? W poniższym artykule przedstawiamy zależności między zażywaniem suplementów a zdrowiem.

Niezbędne witaminy i minerały

Dla zachowania zdrowia i odpowiedniego funkcjonowania organizmu potrzebne są witaminy i minerały, które należy stale dostarczać w codziennej diecie. Jednak mało zbilansowana dieta nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na suplementację witamin i minerałów. Z najnowszych badań wynika, że również coraz mniej w diecie spożywamy produktów z witaminą A, miedzi, jodu i cynku. Z kolei więcej zjadamy żywności o wysokiej zawartości witaminy C, która wspomaga naszą odporność. Więcej dostarczamy witaminy B6, wapnia i potasu. Jakich składników zwłaszcza potrzebujemy w codziennej diecie? Są to wapń, magnez i potas, których niedobory są najbardziej dotkliwe. Zwłaszcza jeśli prowadzisz stresujący tryb życia i pijesz dużo kawy. Jeśli jednak zależy Ci na spożywaniu wartościowej żywności, wybierz catering z dowozem Warszawa, który bazuje na dostarczaniu w ciągu dnia kilku odpowiednio zbilansowanych posiłków. Kolejnym plusem diety pudełkowej jest oszczędzaniu czasu. Zamiast gotować posiłki, możemy przeznaczyć ten czas na inne ważne dla nas czynności.

Czy suplementy są szkodliwe?

Nieodpowiedzialne przyjmowanie suplementów może doprowadzić do doprowadzenia nadmiarów witamin i minerałów w diecie, które mogą być bardziej szkodliwe niż uzupełnianie niedoborów. Przyjmowanie suplementów należy skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli przyjmujemy inne leki. Suplement powinien być przebadany klinicznie, aby był w pełni bezpieczny dla zdrowia. Jednak to nie wszystko. Nadmiar kwasu foliowego w diecie może mieć wpływ na wystąpienie raka jelita grubego. Kolejnymi składnikami, których normy można przekroczyć, jest witamina A i beta karoten, wapń, miedź, jod, żelazo, mangan oraz cynk. Dlatego, jeśli obawiasz się stosowania suplementów w diecie, zdecyduj się na catering dietetyczny, dzięki temu dostarczysz witaminy i minerały w wartościowych i pysznych posiłkach. Dieta pudełkowa z dowozem sprawdzi się niezależnie, czy się odchudzasz, czy po prostu chcesz się zdrowo odżywiać.

Dostarczanie witamin jest bardzo ważne, jednak należy ostrożnie podchodzić do stosowania popularnych suplementów diety. Należy sprawdzić ich pochodzenie i skład, a w sytuacji przyjmowania leków, decyzję o włączeniu suplementów do diety, należy skonsultować z lekarzem. Dzięki temu masz pewność, że nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Zatem, jeśli obawiasz się zażywania suplementów, zwróć uwagę na jedzenie, które codziennie spożywasz. W ten sposób nie tylko dostarczysz niezbędne składniki, ale i możesz czuć się bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here