Od najmłodszych lat powinniśmy dbać o skórę całego ciała a w szczególności o skórę twarzy, aby wygląd skóry był zdrowy i abyśmy cieszyli się dobrą kondycją w tej partii skóry do późnej starości. Aby to osiągnąć należy pamiętać o ciągłym, stałym utrzymaniu stałego poziomu kolagenu i elastyny w skórze.

O skórę całego ciała zaczynamy dbać już po urodzeniu. Dzieci w zasadzie mają odpowiednie parametry nawilżania skóry i jej odżywianie przez organizm, jednak bywają sytuacje, że należy podeprzeć się już wtedy kosmetykami.

Najczęściej kremy ochronne stosujemy jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Dlatego w zależności od pory roku stosujemy odpowiednie zabezpieczenie skóry dziecka. W sezonie zimowym chronimy przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem natomiast w letnim przed słońcem. W kosmetykach tych musi być zabezpieczenie od bardzo szkodliwych dla dziecięcej skóry promieniami UV. A to właśnie skóra twarzy dziecka jest najczęściej poddana tym warunkom.

Kolejny rozdział naszego życia, w którym kosmetyki mają bardzo duże znaczenie jest okres dojrzewania. Jest to niezmiernie trudny okres dla skóry twarzy. Zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie człowieka powodują, że cera nastolatka jest niestabilna i dobranie kremu wymaga konsultacji ze specjalistą. Nie możemy sami eksperymentować bo nasza wiedza jest raczej niewielka w tej kwestii i samodzielne pokonanie w zaistniałej sytuacji może fatalne skutki. Dopiero po przejściu tego etapu rozwoju naszego ciała można stosować produkty dostępne na rynku.

Skóra naszej twarzy

Po wejściu w dorosłe życie jest na tyle wyklarowana aby móc wybrać odpowiedni krem dla naszej cery. A wśród kremów jakie mamy do wyboru są kremy nawilżające, odżywcze, regenerujące, podkładowe, ochronne, specjalnie oraz przeciwzmarszczkowe.

Kremy nawilżające mają bardzo lekką formułę. Ich konsystencja i skład pozwala na szybkie wchłonięcie się i dostarczenia skórze produktów odżywiających, po którym cera staje się gładka i nawilżona. Ten rodzaj kremu stosujemy do cery tłustej i mieszanej. W zasadzie jest produktem, na który możemy położyć make-up. Zaleca się ten rodzaj kremu stosuje się zimą.

Kremy odżywcze stosuje się również praktycznie w większości rodzajów cery z powodu składu jaki w sobie zawierają. Do tej grupy należą również kremy regenerujące. Nakładamy te kremy jeśli nasza skora wymaga intensywnej regeneracji i nawilżenia wysuszonego naskórka.

Do kremów stosowanych na skórę twarzy zaliczamy kremy podkładowe. Kremy są z przeznaczeniem do zastosowania pod makijaż.

W przypadku kremów ochronnych ich stosowanie to ochrona skóry twarzy przed różnego rodzaju szkodnikami jakie działają na cerę.

Największe spektrum działania mają kremy specjalnie. Zalecane są w przypadkach zmian o podłożu chorobowym i są to już preparaty leczące bo ich zadaniem jest np. ograniczenie stanu zapalnego przy atopowym zapaleniu skóry i zaleca się ich zastosowanie dopiero po wskazaniu przez specjalistę.

Aby zlecił np. krem sterydowy lub przeciwtrądzikowy jeśli stan skóry będzie tego wymagał.
Ostatnimi z tej grupy to kremy przeciwzmarszczkowe. Ta grupa kremów jest także o bardzo rozległym w zastosowaniu i specjalizacji się poszczególnych produktów.

Jako pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe stosujemy kremy anti-age.
Nie wszyscy uważają te kosmetyki jak grupę antyzmarszczkową z racji wczesnego zastosowania kremów bo już po ukończeniu dwudziestego roku życia, kiedy o pierwszych zmarszczkach nawet nie myślimy. Zwolennicy jednak zalecają te kremy do zastosowania tak wcześnie aby spowolnić starzenie się skóry.

Kremy, które zaliczane są jako przeciwzmarszczkowe zazwyczaj oznaczane są znaczkiem + z liczbą odpowiednią dla jakiej grupy wiekowej dany krem jest przeznaczony. W skład kremów wprowadzono składniki odpowiedzialne za procesy regeneracji i spowolnienia starzenia skóry, są prawdziwą bombą odżywiającą cerę co prowadzi do odwrócenia procesów starzenia lub ich zatrzymania.

Wybranie odpowiedniego dla siebie kremu zapewne nie jest łatwe, bo producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych, ale możemy się pocieszyć tym, że jednego i tego samego produktu nie możemy stosować przez dłuższy czas z powodu przyzwyczajenia się skóry do danego kosmetyku i zaleca się zmianę na inny. Pozwoli nam to na sprawdzenie jak działa kolejny i kolejny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here