Patrząc na inne osoby czasem im zaczynamy zazdrościć lub wręcz przeciwnie pukamy się w czoło.
A co tego jest powodem?
Te skrajne uczucia budzą się w nas jeśli spotkamy się z kimś kto ma swoje hobby.
A jest to bardzo częste bo w naszym kraju prawie połowa obywateli ma zamiłowanie do czegoś co robią w wolnych chwilach jako typowa rekreacja. Oczywiście wybór na naszą pasję jest różna.

Sięgamy po prostu po to co nas kręci i przynoś nam wszelakie pozytywne emocje. Jesteśmy różnymi osobowościami i w związku z tym i nasze wybory na przedmiot naszego hobbistycznego wyboru także jest różny.

A co może być naszym wyborem jako przedmiot hobbistyczny?

Hobby ma tą wspaniałą cechę, że nie ma jakiś reguł, które wybory mają znamiona wyboru pasji a inne niekoniecznie. Najlepiej aby naszym hobby było coś co nas pasjonuje i daje ewidentnie radość. Może to być coś co lubimy robić od dzieciństwa jak chociażby

wędkarstwo. Jako osoby dorosłe mamy możliwość rozwijania tego zamiłowania do łowienia ryb a przy okazji kolekcjonowania sprzętu wędkarskiego. Naszym hobby może również być sadzenie i pielęgnacja oryginalnych kwiatów w ogrodzie.

Do najczęściej wybieranych hobby są nasze pasje takie jak: czytanie książek. To hobby jest najbardziej powszechnym i w zasadzie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Książki możemy wyposażyć w bibliotece publicznej lub czytać na czytnikach elektronicznych.

Dużą popularnością wśród hobbystów cieszy się fotografia. To pasja, która jest już wliczana do tych z o wyższym poziomie zaangażowania czasu i środków finansowych. To zamiłowanie do robienia zdjęć w zasadzie może być wykonywane za pomocą aparatu fotograficznego znajdującego się w naszym telefonie. Jednak osobom, które fascynują się fotografią taka forma nie wystarcza. Dlatego decydują się na zakup sprzętu fotograficznego. Niestety nie jest on tani i wymaga nakładu dość sporych pieniędzy.

Ostatnia dekada bardzo mocno rozszerzyła grupę zwolenników gier komputerowych. Wśród graczy jest wielu kolekcjonerów gier, który nie tylko zbierają kolejne ale i ustalają własne wyniki lub rozgrywają mecze ze znajomymi lub rodzinne z dziećmi.

Ostatnie lata to moda na hobbistyczne gotowanie. Coraz więcej ludzi wyjeżdża po za granice kraju i poznaje potrawy z kuchni całego świata, które potem próbują odtwarzać we własnych domach. Stąd ostatnio moda na kuchnie azjatycką

Większość hobbystów uczy się przygotowywać poszczególne dania w oryginalny sposób podany w przepisach. Nie jest to proste nie tylko na inność potrawy ale i brak dostępu, do niektórych potrzebnych składników. Jest to zapewne bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu z dużym potencjałem na długie lata. Bo potraw na całym świecie jest nie zliczona ilość.

Z hobby bywa też tak, że mamy potrzebę posiadania oryginalnej pasji, która czasem przeradza się w niebezpieczną fascynację. Do takich zamiłowań możemy wliczyć pasjonowanie się jakimiś niebezpiecznymi przedmiotami. Jak chociażby zbieranie niewypałów znajdujących się najczęściej w leśnych nieużytkach.

Niestety takie zamiłowania bardzo często mają tragiczny finał.
Równie niebezpieczne jest kolekcjonowanie niebezpiecznych zwierząt. Hodowla groźnych ras lub jadowitych węży bardzo wielu osobom dostarcza niezdrowych emocji. Takowe głupie zamiłowania, są coraz częstsze, wręcz stają się wręcz plagą. Bo wynikają z tego powodu problemy dla ludzi postronnych.

Hobby to wspaniała sprawa i warto aby każdy z nas takowe posiadał, jednak warto wybrać takie, które nie będzie uciążliwe dla osób postronnych czy dla naszej rodziny.
Warto więc przemyśleć jaki wybrać obiekt dla naszych hobbystycznych potrzeb. Wszak wiadomo, że dobrze wybrane zamiłowanie do robienia czegoś co wnosi radość jest jedną z tych rzeczy, które bardzo dobrze działają na całą naszą sferę psycho-fizyczną.

Dlatego hobby pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. W chwilach kiedy poddajemy się czynnościom związanymi z naszą pasją zachodzi proces głębokiej relaksacji.
Szukajmy wytrwale własnych indywidualnych upodobań, z których stwórzmy hobby trwające do końca naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here