Po co w zakładzie pracy stosuje się lampy awaryjne

Montaż lamp awaryjnych jest oczywistością tak dużą, że niewiele osób zastanawia się nad tym, po co właściwie się to robi. Tymczasem tego typu lampy mają pełnić określone zadania, niezależne od stosowanego standardowo w zakładzie pracy innego typu oświetlenia.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Podstawowym zadaniem lamp awaryjnych jest zapewnienie bezpieczeństwa w chwili gdy dochodzi do pożaru lub innej awarii. Lampy awaryjne muszą wtedy oświetlić drogi ewakuacyjne, ale także pozwolić na bezpieczne opuszczenie stref ryzyka i zakończenie procesów – np. wyłączenie maszyn. Dopasowanie lamp awaryjnych do poszczególnych miejsc bywa problematyczne, więc warto zlecić zaprojektowanie oświetlenia np. hybryd.com.pl.

Przestrzeganie prawa

Lampy awaryjne są wymagane przepisami prawa, muszą spełniać szereg norm i wytycznych, a bez nich nie można prowadzić działalności zgodnie z prawem. Oczywiście nie każdy ma odpowiednia wiedzę w tym temacie i potrafi wybrać właściwe lampy awaryjne, dlatego warto poprosić o pomoc hybryd.com.pl. Firma ta ma olbrzymie doświadczenie rynkowe, zajmuje się projektowaniem oświetlenia awaryjnego, a co za tym idzie potrafi doradzić i rozwiać wszystkie wątpliwości w kwestiach prawnych i technicznych związanych z lampami awaryjnymi.

Komfort psychiczny

Jeśli dochodzi do awarii lub innego naruszenia bezpieczeństwa jest to sytuacja stresująca. Dobrze wiedzieć wówczas, że zrobiło się wszystko, by mu zapobiec – zamontowanie lamp awaryjnych z pewnością podnosi wówczas komfort psychiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here