Wybieramy się w podróż i stajemy przed dylematem w co zapakować nasz bagaż, który zamierzamy ze sobą zabrać. Jeśli jest to podróż, którą zaplanowaliśmy wcześniej wiemy gdzie podróżujemy i na jak długo to daje nam duże możliwości wyboru zarówno rzeczy, które ze sobą zabieramy jak i produkt w jaki to wszystko spakujemy.

Jeśli nasz wyjazd, to wyjazd urlopowy za granicę na typowe dwa tygodnie.

Najprawdopodobniej podróż ta w większości przypadków odbędzie za pośrednictwem lotu samolotem.

 

 

Taki bagaż jest dosyć prosty do zapakowania

W podróżach przebiegających za pomocą tego środka transportu najlepiej sprawdzają się walizki.

Należą one do sztywnych/twardych toreb podróżnych i są w kilku gabarytach, których pojemność oznaczamy w litrach tak jak we wszystkich innych rodzajów toreb i plecaków.
Wartością dodaną tego typu toreb jest dostępność w wybranych egzemplarzach kółeczek, które pozwalają się przemieszczać z walizką na spore odległości bez potrzeby noszenia w ręku danego towaru. Walizkę przy pomocy chowanej rączki po prostu ciągniemy jak sklepowy wózek.

Nasze ubrania w walizce na pewno się nie pogniotą z racji tego, że są poukładane jedne na drugich i spięte wewnętrznymi szelkami.

Torba ta na jeden mankament a mianowicie dość sporo waży. W przypadku kiedy lecimy samolotem i musimy określić ciężar przewożonego bagażu to do ciężaru naszego bagażu trzeba dodać jeszcze ciężar samej walizki.

Druga opcja pakowania bagaży jest to torba podróżna. Wykonana z miękkich materiałów przez co lekka. Można ją nosić za uszy/uchwyty lub na pasku. Raczej polecana na krótkie podróże do miejsca docelowego powodu, że ciężar zawartości torby musimy przenieść niosąc ja na ramieniu na pasku lub w ręce co przy dużych torbach jest dosyć męczące. Nie jesteśmy także w jakiej formie dotrze nasz bagaż w niej się znajdujący.

Mimo swych wad niektórzy nie zastąpili by ich na zadba inną, bo do zalet jakie posiada torba podróżna należy możliwość otwarcia torby i wyjęcia w każdej chwili przedmiotu, którego akurat potrzebujemy bez wyjmowania całej zawartości jeśli znajduje się na dnie. Jak to jest w przypadku walizki.

I o ile do podróży samolotem torba podróżna się kompletnie nie nadaje to w przypadku gdy jedziemy samochodem bije walizkę na głowę.

Pośrednim produktem między twardą walizką a torbą podróżną jest walizka miękka.
Ma wszystkie cechy walizki twardej, która wierzchnią warstwę ma wykonaną najczęściej wykonaną z polipropylenu, polikarbonu lub tworzywa ABS. Natomiast walizki miękkie tak jak torby podróżne z miękkiego poliestru.

I do tego tak jak torby podróżne ma zewnętrzne kieszenie co daje dodatkową przestrzeń do zapakowania.

Niestety tak jak torby podróżne przepuszcza wilgoć i trudniej w przeciwieństwie do walizek twardych z nich usunąć brud co w twardych nie stanowi żadnego problemu.

Ostatnim produktem, który posłuży nam do przewozu bagażu jest plecak podróżny.

Na temat plecaków opinie są podzielone na tych, którzy są w nich zakochani bez reszty i tych, którzy nie widzą w nich żadnej wartości użytkowej.

Jednak faktem jest, że po ten produkt sięga dość dużo ludzi. Najczęściej są to młode osoby, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę w podróży. A plecak tego właśnie dostarcza bo jego budowa i materiały z jakich jest wykonany pozwala na swobodne poruszanie się, nie musimy dźwigać ciężaru naszego bagażu na jednym ramieniu jak to jest w przypadku torby podróżnej i nie boli kręgosłup od nierównomiernego rozłożenia ciężaru bagażu.

Ma mnóstwo zewnętrznych kieszonek, które umożliwiają na zapakowanie wielu drobiazgów.
Niestety ma i duże mankamenty.

Tak jak w przypadku torby podróżnej nasze rzeczy, które się w nim znalazły będą pogniecione. Mogą być mokre, bo jeśli spadnie obfity deszcz nasz plecak w przeciwieństwie do walizki twardej przepuści wodę. Ma też jedną cechę walizki twardej, która niestety jest ich wadą. A chodzi o brak dostępu do zapakowanych rzeczy.

Czy nie warto ich kupować bo mają sporo mankamentów?

W żadnym wypadku nie można tego powiedzieć tego o tych produktach, jak i o torbie podróżnej i walizce miękkiej. Każdy z wymienionych produktów ma swoją wąską specjalizację, która jest jego wielkim atutem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here