Zapadła decyzja o rozpoczęciu uprawnienia sportu. Ale od czego zacząć i jaką dyscyplinę wybrać? Jeśli do tej pory nie za bardzo byliśmy ze sportem za pan brat podjęcie stałych codziennych działań będzie na początku dla nas sporym wyzwaniem. Dobrze jest więc zacząć od zwykłych ćwiczeń, które wzmocnią naszą tężyznę.

Ważne jest także czy chcemy nasz sport wykonywać samodzielnie jako formę odskoczni i relaksu czy też będzie to forma rodzinna

Jeśli chcemy poprzez sport być z rodziną najlepszym rozwiązaniem może okazać się jazda na rowerach, nartach, czy rolkach czy gra w kręgle. W tych dyscyplinach spokojnie mogą odnaleźć się wszyscy domownicy. W ten sposób nie tylko możemy przebywać razem ale i spełniać swoje potrzeby sportowe. W ten sposób będą realizowane wszystkie założone wcześniej cele.

Jeśli jednak potrzebujemy ćwiczeń solo zapoznajmy się co w naszym przy możemy zacząć trenować, abyśmy nie wybraliśmy się z przysłowiową motyką na słońce.

Drugi aspekt to co nas interesuje i czy na takowe treningi mamy przeznaczone fundusze, bo nie ukrywajmy w większości przypadków na systematyczne uprawianie sportu musimy wydać czasem spore pieniądze. No i nadszedł czas na dyscyplinę.

Tu liczą się nie tylko nasze pasje do sportu ale i nasze możliwości jego wykonania. Dlatego warto jednak zwrócić to co najlepsze będzie dla naszego organizmu. W końcu chcemy poprawić nasze parametry wydolnościowe.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór biegania na treningi. Ta forma ćwiczeń działa bardzo dobrze na wszystkie partie mięśni i nie musimy inwestować w nią dużych funduszy i dodatkowego czasu na konkretne przygotowania. Do tego można zacząć od krótkich kilkuminutowych dystansów poprzez przejście na wyższy poziom treningu prowadzący chociażby do wejścia w długie dystanse i startowania w maratonach.

A co z tymi, którzy nie do końca mają w sobie sportowego ducha?

Dla tych osób dobra alternatywą może być wybór jogi. Oryginalny i bardzo dobry sposób na połączenie ćwiczeń z relaksacją wewnętrzną. Polecany dla osób, które mają stresujący tryb życia. Najczęściej wybierana przez panie bo mogą spokojnie wykonywać ćwiczenia w zaciszu domowym.

Dobrym wyborem będzie również pływanie. Ćwiczenia na basenie to forma treningu dla osób, które mają problemy zdrowotne z nadwagą czy z kręgosłupem co wyklucza te osoby z uprawiania większości dyscyplin.

A wypór pływania daje możliwość uzyskiwania nie tylko poprawy kondycji fizycznej ale i pokonywania nowych założonych wyników i sięgania do kolejnych. To przykłady wyborów dla nas, a jeszcze należy pamiętać o naszych dzieciach, które należą do pokolenia z zagrożeniami wad postawy i otyłością.

Dlatego zadbajmy o poprawny rozwój fizyczny naszych pociech.

A jak wybrać dyscyplinę sportu dla dziecka?

Czym się kierować przy wyborze?

Najprawdopodobniej najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego sportu będzie technika eliminacji. Należy dziecku pokazać wszystkie dostępne nam rodzaje dyscyplin aby mogło sięgnąć po tę, która będzie jego ulubioną. Bo jak wiadomo działanie na siłę nie przyniesie w przypadku dzieci żadnych efektów, a wręcz skutki będą oferowane od zamierzonych.

Nie katujmy dziecka każąc mu grać w tenisa bo to elitarny sport jeśli nasza pociecha chciałaby grać w hokeja. Pozwólmy aby samo wybrało i dopilnujmy o jego bezpieczeństwo i dobry sprzed, który jest konieczny przy treningu. Wspierajmy w razie potrzeby i uczestniczymy w organizowanych mistrzostwach. W ten sposób na pewno będzie osiągać większe sukcesy, które nie tylko będą dla dziecka radością ale co najważniejsze wzrastać w dobrej kondycji fizycznej i jako dorosła osoba nie będzie borykać się ze złym zdrowiem.

Jeśli jesteśmy przekonani, że trzeba coś zmienić w naszym życiu i zająć się rozwojem fizycznym róbmy to jak najbardziej. Pamiętając, że na rozpoczęcie treningu nigdy nie jest za późno i w każdym wieku warto zacząć trenować. Nie musimy mieć olimpijskich wyników wystarczy, że sięgniemy po swoje personalnie wytyczone osiągnięcia, które dadzą nam radość i satysfakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here