Dziadkowie są w naszym życiu w mniejszym lub większym stopniu ważną częścią życia. Bardzo często to oni nas w głównej mierze wychowują bo rodzice większość czasu spędzają w pracy albo wręcz wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy i chęci dania nam możliwość lepszego statusu społecznego.

Starajmy się pamiętać o ich świętach choć w części upamiętniamy ten czas i kupujmy na tę okazje prezenty oraz drobne upominki naszym seniorom.

Co jednak zrobić jeśli kompletnie nie wiemy jaki prezent wybrać?

Nie zawsze pomysł wpada do głowy co wybrać dla dziadka lub babci na prezent oprócz przysłowiowych kapci.

Jak zabrać się do zakupu dla naszych kochanych staruszków?

Na początek trzeba zdać sobie właśnie sprawę ile nasi dziadkowie mają lat i w jakiej są formie fizycznej i psychicznej, bo to w przypadku ludzi starszych bardzo szybko się zmienia.

Czy nadal są aktywni ruchowo i czy w dalszym ciągu kultywują jakieś swoje wcześniejsze pasje.
Jeśli tak, to możliwości wyborów upominków są bardzo duże. Zawsze można dokupić dziadkowi jakiś spławik czy podbierak jeśli w dalszym ciągu pasjonuje się czynnie wędkarstwem a jeśli już nie może tego robić bo stan zdrowia na to nie pozwala na pewno radość przyniesie dziadkowi kupiony przez wnuka lub wnuczkę album z zakresu ichtiologii. A już super sprawa jeśli wspólnie takie wędkowanie zorganizujemy.

A co zrobić jeśli babcia zajmuje się ostatnio tylko robótkami ręcznymi, które w większości będą twoimi prezentami chociaż masz już dwanaście par rękawiczek i kolejne nie są ci już potrzebne?

Czy nadal kupować babci produkty do dziergania kolejnych szalików i czapek nie odmawiając przyjmowania następnych podarunków?

Oczywiście, z tym że trzeba zmienić adresatów, dla których będą przeznaczone babcine cudeńka. Podczas wręczania babci prezentu prosimy o wydziergane dla nas kolejnej partii tychże produktów, które przekażemy dla osób potrzebujących, np. dla domów dziecka, fundacji czy przytulisk.

W ten sposób damy babci dodatkową motywację i uczucie, że wciąż jest potrzebna wielu ludziom.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest także zorganizowanie wspólnego wyjścia z domu. Starsi ludzie zazwyczaj większość czasu spędzają w czterech ścianach że względu na słabą kondycję fizyczną a często także brak środków na zakup biletów, czy innych rachunków związanych z realizacją wyjścia kulturalnego.

Świetny pomysł na prezent dla obojga dziadków, może być to również wykupiony karnet do sanatorium. Prezent jest dość kosztowny warto więc skonsultować się z innymi wnuczkami i z wspólnie zebranych środków zrobić prezent od wszystkich wnucząt.
Propozycje te dotyczyły tych, którzy mają swoje środki.

A co z tymi co nie mają jeszcze własnych pieniędzy lub dostępne środki są mocno ograniczone?

I tu również możemy znaleźć świetne rozwiązania wystarczy tylko troszkę naszej inicjatywy i dobrego rozeznania co można zrobić takiego co wniesie pozytyw w szarą codzienność seniorów.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest przygotowanie dietetycznego tortu. Starsze osoby zazwyczaj mają już problem ze spożywaniem wysokokalorycznych i słodzonych potraw. Aby skosztowali na swoich przyjęciach podanego tortu wystarczy, że taki dla nich upieczemy we własnej kuchni.

Takie smakołyki wbrew pozorom są bardzo proste w wykonaniu i nie musimy być doświadczonymi cukiernikami aby dziadkowie otrzymali super podarunek praktycznie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli nie chcemy porywać się na taki projekt wybierzmy inna możliwość chociażby uczesanie wyjściowej fryzury i zrobienie babci manicure. Takie przygotowanie solenizantki dodatkowo sprawi, że seniorka poczuje się w tym dniu wyjątkowo i odświętnie.

Takich bezgotówkowych upominków jest nieograniczona ilość, wystarczy chwila na zastanowienie i gotowe.
Na pewno nie kupujmy jakiś nikomu nie potrzebnych gadżetów, dziadkowie warci są naszej uwagi i inicjatywy twórczej.
Wszak nie wiemy jak długo nam dane będzie wspólnie móc spędzać czas. Korzystajmy zatem z tych chwil, które są nam dane i będą musiały nam wystarczyć na całe nasze życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here