Wyglądać jak Holly Berry, Monika Bellucci, Nicole Mary Kidman czy Kristen James Stewart.
Nie należą do jednego pokolenia a wszystkie mają starannie wykonany makijaż. Nie zauważymy na twarzach dobrze znanych celebrytek żadnych mankamentów urody. Czyżby ich nie było?
Czy natura obdarzyła je tak fantastyczną urodą, że nie muszą sięgać po kosmetyki niwelujące jakieś mankamenty?


Panie są piękne i niepowtarzalne

 Ich tajną bronią są kosmetyki zadaniem, których jest nadanie twarzy stan idealnego piękna. Tymi kosmetykami są pudry, fluidy i kolektory. Starannie dobrane do rodzaju cery i wieku oraz karnacji.
Zatem jak wybierać dla siebie owe kosmetyki?
Czy możemy używać na stałe jednego i tego samego produktu?
Czy nastolatki mogą lub powinny nosić na twarzy ten rodzaj kosmetyku?
Na początek trzeba zapoznać się z różnicami jakie sobą reprezentują.
Niestety niektóre kobiety mają problem z określeniem co do nazwy produktu. Pudrem jest określane wszystko co nakładamy na twarz aby zakryć mankamenty naszej urody. Zapoznajmy się zatem z poszczególnymi kosmetykami.
Puder
Rodzaje pudrów
Puder sypki
Ten produkt jest kosmetykiem, który nakładamy na twarz jako końcowy etap makijażu. Ma za zdanie zmatowić i utrwalić nasz make-up.
Ten rodzaj pudru jest dzielony jeszcze na pudry barwiące, transparentne i mineralne.
Puder prasowany
Tu mamy do wyboru pudry barwiący, brązujący, mozaikowy, w kulkach, rozświetlający i wet & dry. Ten puder jest z dodatkiem podkładu.
Ten puder jest z dodatkiem podkładu.
Poznaliśmy rodzaje produktu.
Jak zatem zabrać się do wyboru produktu?
Czym się kierować?
Poznaliśmy rodzaje produktu.
Czas na wybór.
Jeśli wybieramy puder sypki musimy pamiętać, że dobieramy go do kolorystyki poprzednich kosmetyków jakie nałożyliśmy na twarz. Nie musimy o to dbać jeśli wybierzemy puder transparentny.
Pudry barwiące, brązujące mozaikowe, rozświetlający i w kulkach nakładamy tylko punktowo.
Co do pudru wet & dry sprawa ma się troszkę inaczej bo zawiera on podkład. Można zatem położyć go na twarz na mokro. Zastępujemy nim wtedy fluid lub puder w kremie. I na sucho jako puder wykańczający cały makijaż.
Następnym krokiem jest sposób nakładania lub aplikacji pudrów.
Puder sypki, mineralny i transparentny nakładamy najczęściej dużym pędzlem do make-upu lub puszkiem.
Natomiast puder w kamieniu to aplikowanie produktu przy pomocy gąbeczki.
Pozostałe wymienione wcześniej kosmetyki nakładamy pędzlami prostymi lub skośnymi, które są mniejsze od pędzli do pudru sypkiego i transparentnego.
Pamiętając, że wszystkie te produkty nakładamy bardzo delikatnie bez wcierania a nadmiar pobrany na pędzlu również delikatnie strząsamy zanim zaczniemy nakładać na twarz. Pamiętać też trzeba, że raczej nie stosujemy pudru sypkiego i transparentnego na podkłady, które były aplikowane w sztyfcie lub kremowe ponieważ mają one tą strukturę, że po wyschnięciu wyglądają jak by nałożono puder sypki.
Oczywiście nie traktujemy tych wyborów jako dożywotni .
Musimy pamiętać o tym, że nasza skóra z wiekiem zmienia się i należy się dostosować do tych zmian.

Skóra nastolatek i młodych jest zupełnie inna od skóry pań dojrzałych czy też kobiet w starszym wieku. Zatem i wybrane kosmetyki makijażowe muszą spełniać zupełnie inne funkcje.
Niektóre mamy nie pozwalają używać pudru swym nastoletnim córkom z uwagi, że panuje opinia o szkodliwym działaniu pudru na nastoletnią skórę.
Jest to krzywdząca opinia, ponieważ dzisiejsze produkty odbiegają od tych używanych przez mamy i babcie.
Współczesne pudry już nie zatykają porów skóry a wręcz ich formuła jest tak dobrana aby dopasować się do danego klienta.
Pomyślano również i o nastoletnich osobach. Pudry przeznaczone dla tego wieku a są nimi pudry antybakteryjne. Kosmetyki z tego działu mają być odpowiedzialne za pielęgnację skóry trądzikowej.
Nie musimy się obawiać o cerę trądzikową jeśli używamy do make-upu odpowiednich kosmetyków. Najlepiej aby przy ich wyborze uczestniczył specjalista, który dobierze nam cały zestaw do wykonania makijażu.
Zarówno do wykonania make-upu na nastoletniej skórze jak i w każdym innym wieku. Będziemy wtedy pewni, że wybrane produkty służą naszej skórze i poprawią mankamenty naszej urody.
Nie musimy się obawiać o cerę trądzikową jeśli używamy do make-upu odpowiednich kosmetyków. Najlepiej aby przy ich wyborze uczestniczył specjalista, który dobierze nam cały zestaw do wykonania makijażu.
Zarówno do wykonania make-upu na nastoletniej skórze jak i w każdym innym wieku. Będziemy wtedy pewni, że wybrane produkty służą naszej skórze i poprawią mankamenty naszej urody.
Zapoznaliśmy się wstępnie z kosmetykami z grupy pudrów. Temat jednak jest tak obszerny, że warto go na pewno zgłębić i zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi pudrów w kosmetologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here