Mamy już drugą dekadę dwudziestego pierwszego wieku. Większość naszego życia zdominowała wszędobylska elektronika. Coraz częściej wybierana jest właśnie taka forma zapisywania i archiwizacja wszelakich informacji. Takie przenośniki danych wypierają stare dobre czasy kiedy to do dyspozycji mieliśmy papierowe notesy, notatniki i inne produkty do zapisu ważnych informacji.

Czy jednak wszyscy rezygnują z opcji papierowych?

Wśród wybieranych opcji czy elektroniczny czy papierowy ugruntowały się w większości przypadków stałe podziały. Na zwolenników zapisów elektronicznych i papierowych.

Zwolennicy wersji papierowej motywują swoje wybory tym, że produkty papierowe można bardziej organoleptycznie stosować i zapoznać się z nimi. Ich wybór jest tak szeroki, że można dostać prawdziwego zawrotu głowy od propozycji dostępnych na rynku.

Jak zatem wybierać spośród wszystkich, najlepiej zapoznać się z ofertą.

Notesy proponuję się jako: standardowe, fleksji i rico.
To podstawowe wersie wydawane w formatach A4, A5 i małe kieszonkowe zwane pocketami. Ale to dopiero początek wyborów, bo się jeszcze standardowe dzielą na liniowe, w kratkę i czysty.

Równie często stosowane są także: infokooki, kalendarze, muzyczne, storyboard, japońskie, city notebook, klasyczny, reporter, szkicownik i adresowy.
Do tego są dwa rodzaje okładek papierowych notesów: miękka i twarda.
Do tego trzeba dodać możliwość wyboru koloru okładki, ewentualne nadruki i rodzaj oprawy. Możemy również wybrać rodzaj papieru kartek i ich kolor.

Jak widać oferta jest naprawdę bogata i każdy kupujący z pewnością znajdzie to czego szuka.

Począwszy od notesów dla dzieci, które dla tych najmłodszych potrafią oszołomić barwa kolorów zarówno okładek jak i kartek notesów.

Bogaty wybór jest i dla tych starszych uczących i studiujących. Wiadomym jest, że czasy szkolne i studenckie nie istnieją bez notesów.

Wiadomym jest, że nauka matematyki, ortografii czy też fizyki jest niemożliwa właśnie bez notesu. Te niezliczone ilości zadań i zapamiętania pisowni poszczególnych wyrazów, które trzeba rozwiązać i poprawnie napisać. A jest to możliwe poprzez naukę poprawnego liczenia i pisania.

Najstarsza grupa wiekowa to dorośli, którzy mają tak jak najmłodsze roczniki szerokie potrzeby zapisywania swoich ważnych spraw bieżących. Wizyty u lekarza, kosmetyczki, krawcowej lub pójścia na przedstawienie szkolne i wiele innych. Wszystko to trzeba zapisać bo wiąże się z datą, adresem czy numerem telefonu.

To notatki osobiste prywatne a kolejne notesy mamy w biurze z umówionym i kontrahentami i innymi przypomnieniami dla szefa.

W wieku senioralnym sięganie po notes to podstawa z racji tego, że to pokolenie nie przejęło nawyku obsługi urządzeń elektrycznych do tego dostosowanych.
Natomiast wśród produktów do zapisków mamy jeszcze notatniki. Ten rodzaj produktu to jeszcze inny sposób na utrwalenie informacji przez zapisywanie.

Notatniki papierowe kojarzone są w większości przypadków do zapisywania czegoś na chwilę w krótkiej formie. Z tego powodu notatniki to karteczki samoprzylepne, kostki papierowe i zakładki indeksujące.

Produkty te są nieodzowne do szybkich tymczasowych zapisków, które będą w późniejszym czasie zapisane w wybranym stałym produkcie do tego przygotowanym. Ostatnim punktem produktów wyżej wymienionych, który jest połączeniem obydwu rodzajów zarówno notesu jak i notatnika jest skorowidz.

To dzięki tak dużej różnorodności papierowe notesy i notatniki są wciąż w tak powszednim użytku. Uwzględniono również aspekty ekonomiczne i mamy w gamie tych produktów te z działu ekologicznych. Wybierają te produkty nie niszczymy lasów bo wyprodukowane są z artykułów makulaturowych.

Można zatem używać papierowych i nie przyczyniać się do globalnego wycinania drzew, co jest głównym hasłem zagorzałych przeciwników artykułów papierowych.
Otaczamy się pięknymi i funkcjonalnymi produktami z bogatej listy notesów i notatników, lecz żyjmy zgodnie z naturą a będziemy się cieszyć przez wiele lat zapiskami, które są ważne w naszym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here