Cały świat od zarania dziejów uwielbia grać w piłkę.
Śmiało można stwierdzić, że ludzkość wybrała ten przedmiot na jako królową gier. Gramy przy pomocy piłek bez żadnych ograniczeń, nie ma znaczenia z jakiego środowiska pochodzimy i jaki jest nasz status materialny. Mamy najwięcej dyscyplin sportowych, w których używa się piłek.

W każdym domu znajduje się przynajmniej jedna piłka

Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to produkt powszechnego użytku. Piłka jest jedną z pierwszych zabawek jakie mamy. Zarówno mali chłopcy jak i dziewczynki pragną grać w ulubione dyscypliny przy pomocy swoich ulubieńców.

To właśnie jest przyczynkiem do tego, że piłka tak dalece się przeobraziła i dziś znamy jej różne wcielenia. Na przełomie tysiącleci stworzyliśmy kolejne i kolejne dyscypliny z udziałem piłki, aż przyszły czasy współczesne i wysokie technologie dzięki, którym danego rodzaju piłki osiągnęły tak wysoką jakość i specjalizację. Weszliśmy w rozdział, w którym trzeba było podjąć kroki do wprowadzenia przemysłu o wysokich standardach. Bo dawno już wyspecjalizowaliśmy się w różnych grach, w których piłka wodzi prym a jej kształty i rodzaje w niczym już nie przypominają tych ze starożytnych cywilizacji.

Każda dyscyplina ma piłkę z odpowiednimi parametrami technicznymi. Piłkę dla swojej dyscypliny stworzoną. Dodatkowo istnieje jeszcze bardzo często podział na piłki dla sportu zawodowego i dla gier amatorskich.

A która piłka jest najbardziej znana i ceniona?

Trudno to określić jednoznacznie. To po jaką piłkę sięgniemy zależy od popularności dyscypliny z jaką jest dana piłka związana. W Europie zapewne większość wybrała by piłkę nożną, bo to jedna z najbardziej rozpowszechnionych dyscyplin sportowych. Można ja spotkać zarówno w zawodowych klubach sportowych jak i na podwórkach gdzie chłopcy w koszulkach znanych piłkarzy strzelają gole. Niezawodna biało-czarną piłką, która jest średniej wielkości i zrobiona jest trzydziestu dwóch skórzanych łat.

Tak jak w Europie najpopularniejsza jest piłka nożna tak w USA prym wiodą dwie piłki. Jedna to piłka do baseballu a druga to piłka do futbolu amerykańskiego. Pierwsza niewielkich rozmiarów, mieszcząca się w dłoni. Aby zagrać przy jej pomocy potrzebujemy kij do baseballu i skórzaną rękawicę. Druga to skórzana o wydłużonym kształcie, którą można podczas gry rzucać i kopać.

Kolejną piłką, która jest znana chyba na całym świecie jest piłka do gry w koszykówkę.
Równie znane są: piłka do gry w tenisa ziemnego, piłka do gry w tenisa stołowego, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka do golfa.

W piłkę gramy nie tylko na zawodowych boiskach, ale i na tych szkolnych i obok bloku czy domu. Gra w piłkę przeniosła się również na konsole i inne tego typu nośniki. Gdzie niezależnie od wieku przeprowadzany rozgrywki z udziałem ulubionych zawodowych graczy.

Mecze z udziałem piłki należą do najbardziej obleganych spotkań sportowych na całej kuli ziemskiej. To daje nam wiele milionów zagorzałych kibiców danej drużyny, którzy za przedmiot swoich westchnień potrafią dać ogromne pieniądze. Taki fakt miał miejsce w londyńskim domu aukcyjnym gdzie za piłkę, którą był rozgrywany finał piłkarskiego Pucharu Anglii zapłacono ponad pięćdziesiąt tysięcy dolarów.

Wśród największych sportowców świata prym wiodą ci, którzy wybrali dyscyplinę sportową gdzie gra się piłką. Bo któż nie zna jednego z największych piłkarzy jakim był Pele…

Wszyscy młodzi ludzie sięgający po piłkę pragną osiągnąć wyniki swego idola i niektórym się to udaje. Dzięki swojemu wrodzonemu talentowi ale przede wszystkim wielogodzinnym treningom prowadzonym przez długie lata.

To sprawia, że piłka nie jest zagrożona i wciąż rozpala serca i umysły coraz to nowych pokoleń. I na pewno będzie uczyć jak grać w drużynie bez złych emocji i według zasad regulaminu.
Nieważne jaką dyscyplinę sportową wybierzemy z piłką w roli głównej to zawsze dane nam będzie przeżyć niezapomniane chwile podczas kolejnych rozgrywanych meczy.
Czy to rozgrywanych na szkolnych boiskach czy światowej sławy stadionach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here