Młody jęczmień na odchudzanie

Ludziom od zawsze zależało na dobrym wyglądzie. Od lat szukają więc jak najlepszych specyfików na zrzucenie wagi, testując w tej kwestii naturalne produkty, takie jak zioła i różne wyciągi roślinne. W taki właśnie sposób odkryto, że to młody jęczmień na odchudzanie może okazać się bardzo pomocny. Zamiast więc kupować od razu kilkanaście opakowań drogich i często niedziałających suplementów diety, lepiej przeznaczyć te pieniądze albo na sproszkowany jęczmień, albo na jęczmień dostępny pod postacią wygodnych kapsułek.

Młody jęczmień słynie z wysokiej zawartości zróżnicowanych witamin, dzięki czemu świetnie uzupełnia każdą dietę i podwyższa jej wartości odżywcze. Kuracje odchudzające wymagają wręcz takich dodatków. Jako że muszą dostarczać organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż on normalnie potrzebuje, dochodzi w nich do ograniczenia porcji pokarmów, przez co trudniej wprowadzić do ciała wszystko to, czego ono potrzebuje. Niedobory witamin i minerałów są dość powszechnym skutkiem ubocznym zrzucania wagi. Aby do nich nie dopuścić, należałoby włączać do diety tzw. „superfoods”, które nawet w najmniejszych ilościach są w stanie zaspokoić przynajmniej część zapotrzebowania na niektóre składniki. Młody jęczmień jest akurat takim super odżywczym produktem. Zawiera wysokie dawki witaminy C i E, a także różne witaminy z grupy B, beta-karoten i minerały.

A dlaczego powszechnie uważa się, że młody jęczmień na odchudzanie może się sprawdzić? Założenia zostały oparte na jego składzie. Występuje w nim bowiem wysoka dawka błonnika pokarmowego, który jest związkiem niezbędnym do zrzucania wagi. Bardzo mocno wpływa on na perystaltykę jelit. Przyspiesza ruchy zachodzące w układzie pokarmowym, dzięki czemu pokarm przesuwa się w nim szybciej i może też szybciej opuścić organizm, pozbywając go toksyn i innych złogów czy bakterii. Te właściwości błonnika pokarmowego zostały odkryte już wiele lat temu. Mimo iż wciąż przeprowadza się badania nad tym związkiem, za każdym razem doprowadzają one do tych samych wniosków – błonnik naprawdę działa i nic nie jest w stanie go zastąpić. Teoretycznie można go przyjmować także pod postacią innych produktów, ale w tej kwestii młody jęczmień nie ma sobie równych.

Niektórzy wciąż uważają, że naturalne produkty i suplementy są w stu procentach bezpieczne dla wszystkich, ale jednak nawet taki młody jęczmień potrafi doprowadzić do pewnych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach wywołuje bowiem reakcje alergiczne. Nie powinny go przyjmować osoby, które często się z nimi borykają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here