W życiu każdej dziewczynki, dziewczyny, kobiety przychodzi ta chwila kiedy stając przed lustrem chciałaby coś zmienić w swoim wyglądzie. Nasza pociecha może wybrać z szesnastu stylów modowych takie warianty, które będą oddawać jej charakter i temperament.

Jednak często dziewczyny sięgają po dwa skrajne wizerunki. Jedne od wczesnego dzieciństwa chcą być małymi kobietkami a drugie wręcz przeciwnie starają się ukryć w męskim przebraniu. W pewnym wieku jest to niczym nadzwyczajnym i powodem do naszych trosk i zmartwień.

Chęć przeobrażeń występuje w różnym czasie i z różnych powodów

Najczęściej pierwsze zwrócenie uwagi na swój strój jest w wieku przedszkolnym. W tym okresie dziewczynki pragną wyglądać jak inne koleżanki. I jeśli do tej pory było dziecku obojętne to teraz zdecydowanie chce mieć to wszystko co inne dziewczynki w przedszkolu. Jest to okres noszenia ubrań typowo dziewczęcych. Sukienki i spódniczki zakładane są na przemian ze spodniami lub legginsami. Z wiekiem u dziecka wchodzą jednak preferencje co woli nosić. Wybór najczęściej jest w dwóch kategoriach, zupełnie od siebie odmiennych.

Jedne dziewczynki chcą wyglądać jak księżniczki i w szafie są wyłącznie sukienki i spódniczki. Zaś drugie lubią gdy w garderobie znajdą się wyłącznie spodnie, t-sherty, bluzy i koszulki. Wolą czapki od kapelusików co staje się z wiekiem typowym stylem chłopczycy. Takie preferencje odzieżowe trwają w większości do okresu dojrzewania.

Okres ten to czas bardzo burzliwych przemian, w którym następuje kolejne przetasowanie ulubionej garderoby. Najczęściej dziewczęta nie do końca wiedzą co wybrać i dobrze jest w tym czasie być przy dziecku szczególnie blisko i służyć poradą w czym wybierać i jaka kreacja pasuje do jej sylwetki.

Ten czas na wybór nowych opcji na codzienny strój trwa czasem dość długo i trzeba uzbroić się w dużą cierpliwość bo bywają chwile bardzo trudne. Małe księżniczki dostrzegają możliwość ubioru się w spodnie czy bluzę. Coraz częściej interesują się modą i próbują być modne. Niestety w bardzo dużej części ich stylizacje są głęboko przerysowane czasem wręcz wyuzdane i z kobiecością oraz dobrym stylem ma niewiele wspólnego. Oczywiście jest to wiek na szalone połączenia, kompletnie ze sobą nie pasujące. Jednak dorastające dzieci tak właśnie odbierają kreowanie modowe swojego stroju.

Nie u wszystkich dziewczynek następuje taka zmiana. Najczęściej na kreowanie nowego wizerunku nie decydują się właśnie chłopczyce. Wciąż nie decydują się na założenie sukienek i innych atrybutów stroju dziewczęcego. Niektóre wręcz odwrotnie coraz bardziej chcą upodobnić się do chłopców.

Aż nadchodzi czas kiedy zaczynają na poważnie interesować się płcią przeciwną i zauważają, że chłopcy interesują się bardziej dziewczętami mającymi ubiór zdecydowanie bardziej kobiecy.

Warto wtedy wspomóc nasze dziecko w lekkiej metamorfozie, mającej na celu poprawę kobiecego wizerunku. Nie robimy jednak zmiany o sto osiemdziesiąt stopni aby nasza chłopczyca czuła się dobrze w nowej garderobie a jednocześnie była kobieca.

Dlatego nie wyrzucamy nic co jest w szafie a jedynie dokładamy kilka rodzajów nowych artykułów, które mają poprawić wizerunek i zapewnić dziewczętom większą wewnętrzną stabilizację. Należy w tym okresie dbać o dobre wybory wizerunkowe i pomagać w kreowaniu konkretnych stylizacji. W taki sposób delikatnie nauczymy córkę jak łączyć ubrania aby przeistoczyć się z mało atrakcyjnego wizerunku w prawdziwą kobietę.

Nie jest to wcale trudne, bo robimy tylko inne połączenia ubrań. Wystarczy, że do bluzy założymy mini spódniczkę do tego fajne upięcie włosów i kreacja gotowa. Innym zestawem może być połączenie bluzki typu hiszpanka ze spodniami. Nasza chłopczyca ma wciąż swoje ukochane ubraniowe akcesoria połączone z innym kobiecymi dodatkami. Nie powoduje to wewnętrznych zgrzytów bo to wciąż jest w dalszym ciągu ubiór w uwielbianym stylu.

Stylu, który z czasem może całkowicie się zmienić. Ważne jest aby nasze dziecko czuło się w swym stroju dobrze i było otwarte na zmiany dające możliwość zakupu innych produktów w zupełnie innym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here