kot

Koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych. Jeśli właśnie planujesz zakup lub adopcję futrzaka, to z pewnością czeka cię skompletowanie wyprawki. Wbrew pozorom znalezienie lista niezbędnych produktów nie jest długa, a ich znalezienie nie powinno być najmniejszym problemem nawet dla początkujących kociarzy. Sprawdź, na jakie artykuły zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie zoologicznym.

Żwirek i kuweta

Mogłoby się wydawać, że wystarczy sięgnąć po dowolne opakowanie żwirku przeznaczonego dla kotów. Warto jednak nieco zagłębić się w tym temacie, żeby po prostu ułatwić sobie życie. Odpowiedni żwirek dla kota może pomóc w utrzymaniu czystości w domu czy też w uniknięciu groźnej sytuacji zatrucia się przez zwierzaka. Większość futrzaków dość łatwo przystosowuje się do żwirków drewnianych, które na dodatek są biodegradowalne i mają przyjemny zapach.

Z kolei popularne granulki z silikażelu jest lekki i wydajny, a także nadaje się dla alergików ze względu na brak pyłu. Ponadto świetnie wchłania wilgoć i zapachy, co pozwala nieco rzadziej czyścić kuwetę. Warto również zwrócić uwagę na samą kuwetę. Powinna być na tyle duża, żeby kot swobodnie mógł się w niej zmieścić. Za mały pojemnik może spowodować, że zwierzak będzie załatwiać swoje potrzeby np. na podłodze tuż obok pudełka.

Karma dla kota

Prawidłowy dobór karmy do potrzeb kota ma istotny wpływ na stan zdrowia zwierzaka. Z tego powodu warto dobrze zastanowić się, jaki pokarm będzie najlepszy dla konkretnego futrzaka. Przede wszystkim należy pamiętać, że potrzeby dotyczące żywności zmieniają się wraz z wiekiem. Ponadto koty po kastracji czy też z problemami gastrycznymi mogą wymagać specjalnych produktów, które są jednak łatwo dostępne w większości sklepów zoologicznych.

Koty lubią różnorodność, dlatego dobrym pomysłem może być połączenie w diecie karm suchych i karm mokrych z oferty sklepu online AquaelZoo.pl. Ponadto warto wybierać różne smaki, dzięki czemu zwierzak nie znudzi się zbyt szybko np. pokarmem z tuńczykiem lub kurczakiem. Podczas zakupu najlepiej wybierać wysokiej jakości karmy o dobrym składzie, dzięki czemu dostarczy się futrzakowi niezbędnych substancji odżywczych.

Zabawki i drapaki

Wbrew pozorom zakup tych elementów wcale nie jest wymysłem fanów mruczących zwierzaków. Znudzony kot szybko może zacząć wyładowywać swój nadmiar energii na sprzęcie domowym, a tego raczej każdy wolałby uniknąć. Z tego powodu warto podarować mu nakręcaną mysz czy też inną zabawkę, którą będzie mógł gonić, podrzucać i obracać w swoich łapkach. Należy jednak upewnić się, że gadżet jest w pełni bezpieczny.

Ponadto w wyprawce dla kota nie może zabraknąć drapaka. Ten niepozorny sprzęt jest niesamowicie ważny, ponieważ drapanie jest naturalnym sposobem na ostrzenie pazurów i zaznaczenie swojego terytorium. W ten prosty sposób można szybko pozbyć się problemu niszczenia mebli. Niektóre modele drapaków są wyposażone nawet w budki, podesty i zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here