Męski styl sportowy

Teraz nie tylko panie dbają o swój wygląd. Mężczyźni od jakiegoś czasu również zaczęli to robić, dostrzegając, że odpowiednia i atrakcyjna prezencja pozwala im wieść lepsze i bardziej jakościowe życie. Ale oczywiście moda męska znacząco różni się od tej damskiej. Ona ukierunkowana jest na zapewnianie maksymalnej wygody, nieograniczanie ruchów i gwarantowanie swobody podczas wszelakich zróżnicowanych sytuacji. Z tego właśnie względu panowie szczególnie mocno upodobali sobie sportowe trendy modowe, które zresztą idealnie wpisują się we współczesną nowoczesną estetykę. Marynarki i proste materiałowe spodnie pora odrzucić w kąt. Teraz nadeszła era wygodnych dżinsów, trampek, adidasów, a nawet… dresów!

Ogólna charakterystyka męskiego stylu sportowego

Jak łatwo można wywnioskować, styl sportowy musi odznaczać się dużą wygodą, komfortem i swego rodzaju luzem. Nie ma w nim miejsca na nadmiernie obcisłe ubrania, w których trudno się oddycha i niemalże nie da się wykonać bardziej energicznego ruchu. Sztywne koszule raczej się tu nie sprawdzą. Jeżeli mają dobrze wyglądać, muszą być dopasowane do ciała, a jest to równoznaczne z tym, że wręcz nie da się w nich unieść rąk do góry i na pewno nie da się schylić w sposób komfortowy. Równie niewskazane są obcisłe spodnie. Co prawda teraz rurki bywają noszone nawet przez facetów, jednakże trudno w ich przypadku mówić o wygodzie, bo jednak mało który mężczyzna czuje się w nich komfortowo czy swobodnie. Na szczęście klasyczne kroje wracają do łask. Ponownie zakochaliśmy się w prostych nogawkach, które są jednak znacznie wygodniejsze. W stylu sportowym ważne jest to, by ubrania nie ograniczały i nie krępowały ruchów. One mają być wręcz przystosowane do aktywnego spędzania czasu. Sportowa stylizacja ma pozwolić zarówno na spędzenie długiego dnia w pracy, jak i na szybki wypad z kolegami na miasto czy nawet… spontaniczny jogging!

Nowoczesna odsłona stylu sportowego

W ostatnich latach ten dość podstawowy męski styl sportowy zmienił się jednak nie do poznania. To, że ktoś ubiera się na sportowo, nie musi wcale oznaczać, że codziennie nosi na sobie zestawy dresów i łączy je z trampkami przypominającymi buty, które niegdyś wszyscy zakładaliśmy podczas zajęć wychowania fizycznego. Te zestawienia mogą być znacznie ciekawsze! Ponowny wzrost popularności stylu sportowego skłonił projektantów do jego lekkiej modyfikacji. Współczesna odzież męska przyjmuje więc swobodny sportowy charakter, ale jednocześnie nie jest wcale oczywista, bo zawsze może wyróżnić się neonowym mocnym kolorem, urozmaiconym krojem czy chociażby jakimś drobnym detalem. Bez wątpienia nawet najwięksi miłośnicy trendów są w stanie znaleźć w modzie sportowej coś dla siebie. Aby jednak efektywnie i efektownie bawić się trendami, trzeba najpierw wyposażyć szafę w pewne podstawy. Bez nich stworzenie nawet najprostszej stylizacji będzie niemalże graniczyć z cudem.

Elementy charakterystyczne dla stylu sportowego

Taką podstawą będą chociażby białe sneakersy, czyli duże sportowe buty na lekko podwyższonej podeszwie. To model ponadczasowy. Hit ostatnich kilku lat. Sneakersy były noszone nawet w dawnych czasach, a teraz ponownie się do nich przekonaliśmy i dzięki temu znów chętnie uzupełniamy nimi zróżnicowane stylizacje. Buty to jednak nie wszystko. Męski styl sportowy lubi się również z prostymi materiałowymi marynarkami, dżinsami z rozszerzonymi nogawkami, prostymi kurtkami czy różnymi nakryciami głowy (głównie czapkami). Naprawdę on nie musi być nudny. Typowo sportowe elementy zawsze można zresztą przeplatać z rzeczami charakterystycznymi dla zupełnie innych stylów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here